arama

YouTube Nasıl Daha Hızlı Videolar Yüklenir?

19.06.2018 - 08:08 | İnternet, Nasıl Yapılır?

Google’ın tüm dünyada aktif olarak kullanılan internet sitesi ve dünyanın en fazla video izlenen internet sitesi konumunda olan YouTube.com son birkaç yıldır Türkiye’de çok yavaş çalışıyor. Bilerek yavaşlatma programı kapsamında internet servis sağlayıcılarının yavaşlattığı YouTube bu nedenden dolayı rahat bir video izlemeye imkan vermesine rağmen Türk servis sağlayıcılar dolayısı ile maalesef bu performansı tam olarak sisteme yansıtamıyor.

Hali ile Türk kullanıcılar ”YouTube çok yavaş, neden bu Google YouTube’u daha hızlı yapmıyor?” sözlerini söyleyerek sitem edebiliyorlar. Aslında burada asıl sorun Google dolayısı ile değil, Türk servis sağlayıcıları ile ilgili olduğu için kısmi olarak sorunu çözmek mümkün.

VPN Programı Kullanın

VPN programları kullanarak bir videonun çok daha kısa sürede yüklenmesini başarabilirsiniz. VPN kullanırken kaliteli VPN kullanırsanız videolar VPN’siz haline oranla çok daha kolay yüklenecek ve daha rahat kesintisiz şekilde videoları izleyebileceksiniz. Eğer 4K veya çok yüksek çözünürlüklerde videolar izliyor, ama internet hızınız düşük ise bu durumda VPN size bir fayda sağlamaz, aksine daha fazla yavaş yüklenmesine neden olur.