arama

Xiaomi Mi A2 ve Mi A2 Lite’ın Çıkış Tarihi ve Fiyatları Belirlendi!

23.10.2018 - 15:52 | Haberler, Mobil

Xiaomi Mi A2 ve Mi A2 Lite’ın Çıkış Tarihi ve Fiyatları Belirlendi!

Romanyalı iki alışveriş mağazası, Çinli Xiaomi’nin giriş segmentinde yer alacak olan Mi A2 Lite ve Mi A2 modellerinin satış tarihlerini ve fiyatlarını açıkladı.

Resmi olarak tanıtımı yapılmayan Mi A2 ve Mi A2 Lite modelleri Polonya ve İsviçre’den sonra Romanya’da da çevrimiçi mağazalarda ön siparişe açıldı. Bu sayede Mi A2 serisinin Avrupa fiyatını aşağı yukarı tahmin edebiliyoruz. Aynı şekilde çıkış tarihleri de bu şekilde netleşiyor.

32 GB hafızası bulunan Mi A2 için 275 Euro, 64 GB hafızalı aynı cihaz için 300 Euro fiyat belirlemiş. Her iki modelde de 4GB RAM bulunuyor ve cihazlar 7 gün içerisinde satışa sunulacak. 32 GB model 1540 TL, 64 GB model 1680TL.

Farklı bir site ise ürünleri daha pahalı listelemiş. QuickMobile adındaki Romanyalı sitede 32 GB hafızalı model 1,400 RON, 64 GB hafızalı model 1,600 RON’dan satışa sunuluyor. (1680 TL/1920 TL)

Lite model için de fiyatları listeleyen siteler 32 GB hafıza / 3 GB RAM model için 200 Euro, 64 GB hafıza / 4 GB RAM model için 245 Euro talep ediyor. (1120 TL/1370 TL)

Xiaomi Mi A2 ve Mi A2 Lite’ın Çıkış Tarihi ve Fiyatları Belirlendi!

Xiaomi Akıllı Telefonların Ayarlarına Hakim Olun

Türk geliştiricinin sunduğu MIUI Hidden Settings adındaki uygulama, Xiaomi’nin akıllı telefonlarını kullanan kişilere, firmanın sunduğundan daha fazla ayar sunuyor.

Çinli üretici firma, dünyanın en büyük akıllı telefon pazarlarından olan Hindistan ve Çin’de kısa süre içerisinde başarıya ulaştı ve bir hayran kitlesi de topladı. Buna ek olarak firmanın uygun fiyata sahip üst segment modelleri , Xiaomi’nin global bir nam kazanmasında da büyük bir etken oldu.

Android işletim sisteminin üzerine kurulu olan MIUI arayüzü ile kutularından çıkan cihazlar, arayüzün akıcı ve stabil yapısı sayesinde kullanıcılara rahat bir kullanım sunuyor olsalar da önünde gitmesi gereken uzunca bir yol yer alıyor.

XDA Developers üyesi olan Yunus Ceyhan, geliştirmiş olduğu MIUI Gizli Ayarlar uygulaması sayesinde Xiaomi kullanıcılarının varsayılan ayarlardan fazlasına erişmelerine imkan sunuyor. Uygulamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.