arama

Windows İşletim Sistemi Güncelleme

22.05.2018 - 04:39 | Nasıl Yapılır?, Windows

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarların güncellenmesi konusunda zaman zaman kullanıcılar problem yaşarlar ve güncelleme hatası alırlar. Bu durumda kullanıcıların yapması gereken ve dikkatli olarak ilerlemesi gereken durum bilgisayarlarının neden dolayı güncellenmediği ve neden dolayı hata oldukları konusunda olmalıdır. Bilgisayar güncelleme sırasında hata veriyor ise bu durumda bilgisayarın internet ile bağlantısı kesilmiş olabilir.

Güncelleme Sorunlarını Gider İle Güncelleme Sorunu Giderme İşlemleri

Eğer bilgisayar güncelleme yüklendikten sonra hata veriyor ise, güncelleme cihaza inmesinin ardından bu hatayı almaya başlıyor iseniz burada yapılması gereken cihazın farklı yollardan güncellenmesinin sağlanması olacaktır.

Cihazı güncellemek için yapılması gereken sorun giderme adı altında ”Windows Update Sorunlarını Gider” yazarak veya DENETİM MASASI adı altında bu alana giderek güncelleme sorunlarını giderebilirsiniz. Güncelleme sorunlarını gidermeden önce sizden yönetici yetkisi isteyecektir bu yetkiyi verdikten sonra otomatik olarak Windows işletim sistemi kendi kendine sistemde bulunan hataları giderecek ve direkt olarak olarak güncellemeleri yüklemeye başlayacaktır. Güncelleme sorunları hala devam ediyorsa bu durumda sorunun neden kaynaklandığını bulmak gerekir.