arama

Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

24.01.2018 - 09:50 | Nasıl Yapılır?, Sosyal Medya

Twitter troller ve spam hesaplar tarafından doldurulan bir cehennem haline geldi. Niçin insan kasıtlı olarak orada vakit geçirmek ister ki? İyi haber şu ki artık Twitter’a sahip olmana gerek yok! Twitter hesap silme işlemini kolayca yapabilirsin. Aslında bahsettiğimiz şey, hesabınızı tamamen kapatabiliyorsunuz.

Twitter kapatma aslında çok kolay bir işlemdir. Twitter bağımlılığınız yüzünden geri dönme düşünceleriniz varsa 30 günlük bir vazgeçme süresi de vardır. Hesabı yeniden açmak için 30 gün içinde hesabınıza tekrar oturum açmanız yeterli. Hiçbir şey olmamış gibi devam edebilirsiniz. Bununla birlikte bu süre içinde giriş yapmazsanız tüm verileriniz Twitter sunucularından kalıcı olarak silinecektir.

Ayrıca hesabınız silindikten birkaç dakika sonra kaybolurken şirket “bazı içeriklerinizin twitter.com’da birkaç gün boyunca görüntülenebilir olabileceğini” iddia ediyor. Ayrıca Twitter, twitlerinizin Google ve Bing tarafından nasıl indekslendiğine dair hiçbir kontrolü olmadığını belirtiyor. Dolayısıyla önceki içeriğiniz söz konusu hizmetler aracılığıyla aranabilir durumda kalacak.

Başlamadan önce kullanıcı adınızın veya e-posta adresinizin tekrar kullanılabilir halde olmasını istiyorsanız ufak bir işlem yapmalısınız. Malum her Twitter hesabı benzersiz bir e-posta adresiyle ilişkili olması gerekiyor. Hesabınızın kalıcı olarak silinmeden önce Ayarlar aracılığıyla mailinizi değiştirmeniz gerektiğini bilmenizi isteriz. Ayrıca e-postanızı değiştirdiğinizde yeni adresinize gönderilecek bir e-posta bağlantısı aracılığıyla onaylamanız gerektiğini unutmayın.

Twitlerinizi kapatmadan önce saklamak için Twitter arşivinizi indirebilirsiniz. Ayarlar > Twitter arşivinize gidin ve Arşiv isteğinde bulun’a tıklayın. Dosya indirilmeye hazır olduğunda Twitter size mail ile bir link gönderecektir. Bu işlem birkaç gün bile sürebilir.

Pekala artık hazırsanız Twitter hesabınız silmeyi adım adım anlatalım;

1. ADIM

Twitter.com’a gidin ve hesabınıza giriş yapın. Mobil değil bilgisayardan girmelisiniz.

2. ADIM

Sağ üst köşedeki profil resminizi tıklayıp açılır menüden seçim yaparak hesap ayarlarınıza gidin.

3. ADIM:

“Hesabımı devre dışı bırak” linkine tıklayın. Sayfanın en alt kısmında küçücük bir şekilde yazılmıştır.

4. ADIM

Yeni açılan sayfadan Devre Dışı Bırak düğmesine tıklayın. Twitter intihar etmek istediğinizi doğrulamak üzere hesap şifrenizi girmenizi ister.

#HepsiBuKadar #TebriklerHesabınıSildin #YapamadıysanYorumAt