arama

TTnet Taahhüt Sorgulama

22.03.2018 - 08:00 | İnternet, Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere son yıllarda internet erişimi oldukça yaygınlaşmıştır ve büyük bir hızla da yaygınlaşmaya devam etmektedir. Bunun başlıca sebebi teknolojik gelişmeler ve değişen ihtiyaçlarımız olmaktadır. Özellikle değişen ihtiyaçlarımızın büyük bir kısmını internet üzerinden karşıladığımızı göz önünde bulundurduğumuzda internetin hayatımızdaki önemini daha rahat anlayabiliriz. Bu durumu bilen ve hem müşteriler için hem de kendileri için kazançlı olacak şekilde düzenleyen internet servis sağlayıcıları taahhüt çatısı altında hizmetlerini birleştirmektedir. Yani, müşterilerine 1 yıl, 2 yıl gibi süreyle bu hizmetten faydalanacağı sözüne göre normal fiyatlara nazaran daha düşük ücretlerle faturalandırma yapmaktadır. Bu konuda en büyük alt yapı desteği veren servis sağlayıcılardan birisi Ttnet olmaktadır. Türk Telekom çatısı altında kurulan Ttnet, uzun yıllardan beri ülkemizde internet servisi sağlamaktadır. Eğer siz de Ttnet üzerinden internet hizmeti alıyorsanız ve taahhüt verdiyseniz Ttnet taahhüt sorgulama yaparak ne kadar süre sonra sözleşmenizin biteceğini öğrenebilirsiniz.

Neden Taahhüt Verilmelidir?

İnternet servis sağlayıcıları başta olmak üzere birçok firma müşterilerine sundukları hizmet karşısında taahhütler alarak çalışmayı tercih etmektedir. Yapılan sözleşmede taahhüt süresi ve bedeli yer almaktadır. Böylece taahhüt süresi bitene kadar ödenecek aylık ücret sabit kalır. Cayılması halinde ise cezai durumlar söz konusudur. Tüm bu hususlar sözleşmede yer alır ve taahhüt başlangıcından bitişine kadar hem servis sağlayıcı hem de müşteri açısından geçerlidir. Taahhüt veren müşteriler alacağı hizmetin süresi boyunca ödeyeceği miktarı ve alacağı hizmet kapsamını bilir. Herhangi bir ücret artışı veya hizmet azalışı olmayacağından emin olur. Servis sağlayıcı ise vereceği hizmeti ve alacağı ücreti bilir. Buna göre hareket eder iki taraf da. Her iki taraf taahhüt süresi dolmadan caymak isterse ödenecek ceza miktarları ve koşulları dahi bellidir. Anlaşmazlık olması durumunda ise yasal yollara başvurularak hak aranabilir. Servis sağlayıcının web sitesinden veya çağrı merkezinden söz konusu taahhüt ile ilgili bilgiler alınabilir. Örneğin Ttnet üzerinden internet hizmeti alan bir kullanıcı Ttnet taahhüt sorgulama yapmak için ya ttnetin web sitesinden online işlemler menüsünü kullanmalı ya da telefon numarasından arayarak bilgi almalıdır.

Ttnet Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ttnet üzerinden hizmet alan aboneler Ttnet taahhüt sorgulama için 2 farklı yol izleyebilir. Birincisi ve en yaygın olanı müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. Buradan abonelik işlemleri adı altında taahhüt süresi ve koşulları gibi hususlara dair detaylı bilgiler edinilebilir. İnternet üzerinden ise online işlemler menüsünden başta abonelik bilgileri olmak üzere birçok konuya dair detaylı bilgiler ve işlemler yapılabilmektedir. Online işlemler menülerini kullanabilmek için TekŞifre ile giriş yapmak gerekmektedir. Daha önce tek şifre alınmadıysa kısa sürede bir hesap oluşturularak kolaylıkla alınabilir. Daha sonra bu bilgiler kullanılarak online işlemler servisine giriş yapılarak kullanılabilir.