arama

Steam Tasarımı Yenilendi!

13.07.2018 - 15:30 | Haberler, Oyunlar

Steam Tasarımı Yenilendi!

Dünyanın en büyük dijital oyun platformu olan Steam’in “Pek Yakında” kategorisinin arayüzü güncellendi. Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Valve’nin sahip olduğu Steam, tasarım konusunda önemli güncellemeler yaptı. Bundan önce Steam ana sayfa kısmında, yakında çıkacak oyunların listesi kronolojik olarak görülebiliyordu. Oldukça basit bir tasarıma sahip olan eski liste, pek kullanılan bir alan değildi çünkü oyunlar rastgale olarak gösteriliyordu.

Steam üzerinden her ay onlarca yeni oyun çıkış yapılmasına rağmen, kullanıcılar yeni oyunları bulabilmek için bu listeyi tercih etmiyorlardı. Yeni güncellemeyi anlatmamız gerekirse;

Steam Tasarımı Yenilendi!

Gelen güncelleme ile birlikte “Pek Yakında” alanı “Popüler ve Yakında” olarak tekrar düzenlendi. Daha işlevsel ve akıllı bir hal alan liste, oyun çıkmadan önce gösterilen ilgileri göz önüne alarak, ön plana çıkaracağı oyunu seçiyor. Bahsettiğimiz ilgi, ön siparişler, istek listeleri, yapımcı veya yayıncının önceki oyunlarıyla toplanan veriler ile belirlenecek.

Steam’in bir yapım çıkmadan önce gösterilen ilgiyi ölçme konusunda başarılı olduğunu ve oyunu potansiyel alıcı müşterilere sunarak bulunan ilgiyi daha da artırabileceğini düşünen Valve, platformun daha verimli olacağını söylüyor.

Steam Tasarımı Yenilendi!

Eğer yeni oyun çıkaracak olan bir yayıncı veya geliştirici takip ediyorsanız, bu yapımlar Pek Yakında bölümünde bulunacaklar. Bir yapımı istek listenize de eklerseniz, aynı şekilde öne çıkarılacak. Yazımızı sonlandırmadan önce Steam’in 2018’de en çok satan oyunlarını sizlere aktaralım.

Steam 2018 En Çok Satanlar

Pek Yakında sayfasını güncelleyen Steam’in 2018 yılında en çok satan oyunlarına bir göz atacağız.

Steam Tasarımı Yenilendi!

Steam’in en popüler oyunlarının arasında PUBG, Rocket League, Dota 2, Far Cry 5, CS:GO, Kingdom Come Deliverance, Warframe, Rainbox Six siege, Grand Theft Auto V, Civilization VI, Vermintide 2 ve Jurassic World: Evolution yapımları yer alıyor.