arama

Steam Oyununda Kripto Madencilik

27.10.2018 - 17:00 | Haberler, Kripto Para

Steam'e kripto madencilik şoku!

Zaman zaman bu tarz durumların haberlerini yapıyoruz: Bazı yazılımlar bilgisayarları “zombi bilgisayarlara” dönüştürebiliyor, siz farkında olmadan cihazlarınız başkaları tarafından kullanılabiliyor. Buna bir nevi “hacklenmek” diyebiliriz; bunun hacklenmekten tek farkı buradaki saldırganlar size zarar vermiyor, sadece sizi kullanıyor. Bu programlardan biri de geçtiğimiz günlerde Steam’de ortaya çıktı. Steam’de ortaya çıkan bu oyunun adı ise Abstractism.

Abstractism hakkında bir süredir bu oyunu yükleyen cihazları kripto para madenciliği için kullandığı yönünde iddialar vardı. Görünen o ki bu durum Steam tarafından da fark edildi ve oyun hızlı bir şekilde yayından uzaklaştırıldı. Yetkililerinin duruma fark etmesi ise, oyunun tutarsız sistem gereksinimleriydi. Oyun, gerekenden fazla kaynak kullanıyor ve bu nedenle oyunu oynayanların sistemlerini para madenciliği için kullanıyordu.

Şu an Abstractism isimli oyunu Steam’de görüntülenmiyor. Google’da arandığında ise, oyun hakkında gözüken “store.steam” bağlantısı ise, Abstractism’in yüzde 51 indirimde olduğu yönünde. Tabii ki linke giriş yaptığınızda artık Steam ana sayfasına yönlendiriliyorsunuz.