arama

Steam İndirme Hızı Arttırma

18.03.2018 - 19:56 | Haberler, Oyunlar

Tüm oyun severlerin çok iyi bildiği bir platformdan bahsedeceğiz sizlere. Evet, tahmin ettiğiniz gibi Steam platformundan bahsedeceğiz. Yaklaşık 15 yıldır hayatımızda olan Steam, Valve tarafından yayın hayatına başlamış olup Counter Strike, Left 4 Dead ve Half-Life gibi dünya çapında pek çok oyuna destek vermektedir. Bu alan üzerinden oyun tiryakileri yayınlanan oyunları satın alıp indirebilmektedir. Ayrıca oyunlara dair güncellemeler gibi önemli dosyalar da buradan indirilip kurulabilmektedir. Yazımızın devamında Steam üzerinden nasıl oyun satın alıp indirileceğini ve Steam indirme hızını arttırma yöntemleri hakkında detaylı bilgiler bulabileceksiniz.

Steam Üzerinden Nasıl Oyun Satın Alınır?

Uzun yıllardan beri oyun satın almak, indirmek ve yayınlanan güncellemeleri kurmak gibi amaçlarla kullanılan Steam, her geçen gün geliştirilerek devasa bir ortam haline geldi. Bu ortamda yer alan oyunları farklı ödeme yöntemleri ile satın almanın mümkün olması ve tüm işlemlerin kolayca yapılabiliyor olması, hızla büyümesindeki en önemli etkenlerin başında gelmektedir. Steam platformunda yer alan oyunlar hem Windows hem de MacOS işletim sistemleri ile uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. Bu özelliği sayesinde dünya genelinde hemen her kullanıcı istediği oyunları buradan indirip bilgisayarlarına kurarak keyifle sevdikleriyle oynayabilmektedir.

Steam üzerinden oyun indirebilmek için http://store.steampowered.com/ adresinden hesap oluşturup giriş yapmak ya da zaten hesap varsa onunla giriş yapmak ve Steam Yükle butonuna basarak işletim sistemine uygun olanını indirip kurmak gerekmektedir. Kurulumun ardından Steam hesabına para yükleyerek buradaki yer alan oyunlardan dilediğinizi kolaylıkla satın alıp oynamaya başlayabilirsiniz.

Steam İndirme Hızı Nasıl Arttırılır?

Steam hesabı açtıktan ve giriş yaptıktan sonra sıradaki adım oyunları indirmek ve bilgisayara kurmaktır. Fakat birçok internet kullanıcısı Adil Kullanım Kotası, düşük internet hızı gibi sebeplerden ötürü Steam üzerinden oyun indirirken yavaş olmasından dolayı adeta can çekişmektedir. Oldukça yaygın bir platform olan Steam üzerinden oyun indirmek, birazdan bahsedeceğimiz adımların gerçekleştirilmesi ile birlikte daha hızlı hale gelebilecektir. Steam indirme hızı arttırma yöntemleri arasında en çok tercih edileni doğru indirme bölgesini seçmektir. Son yıllara kadar Türkiye’de sunucusu olmadığı için farklı bölgelerden indirmek zorunda kalan oyun severler bu sebepten ötürü maalesef daha yavaş hızda indirme yapmak zorunda kalıyordu. Bu da ortalama bir oyunun saatlerce anca inmesi anlamına geliyordu. Günümüzde ise ülkemizde de sunucusu bulunmaktadır ve bu da kullanıcının indirme hızına göre değişmekle beraber öncelere nazaran daha hızlı bir şekilde oyun indirmesine imkân sağlamaktadır. Steam hesabına giriş yaptıktan sonra indirmeler sekmesinde yer alan İndirme Bölgesini Turkey yapın. Böylece ülkemiz sınırlarında yaşayan bir kullanıcı kendisine en yakın sunucudan daha hızlı bir şekilde indirme şansına sahip olacaktır.

Steam indirme hızı arttırma yöntemleri olarak bir diğer yöntem ise kablolu internet kullanmak olacaktır. Kablosuz bağlantıdaki indirme hızı kabloluya göre daha yavaş olacaktır. Bu nedenle hızlı bir şekilde Steam oyun indirmek için kablolu bir bağlantı tercih etmeniz önerilmektedir.