arama

Spider-Man Oyunu Türkçe Gelebilir!

21.10.2018 - 15:05 | Haberler, Oyunlar

PlayStation’a özel olarak çıkışını yapacak olan Spider-Man oyunu Türkçe gelebilir. Konu ile ilgili detaylar haberimizde yer alıyor.

PlayStation 4’ün merakla beklenen oyunlarından olan Spider-Man oyunu, 7 Eylül tarihinde satışa sunulacak. Marvel tarafından yaşanan sorunlardan dolayı oyunun Türkçe desteğine sahip olmayacağı PlayStation Türkiye tarafından duyurulmuştu.

Fakat Spider-Man’in Türkiye’de ne kadar sevildiği herkes tarafından biliniyor. Durum böyle olunca bu firma için bir kazanç yolu haline geliyor. Şöyle bir düşününce Uncharted’ın ilk iki yapımı da Türkçe desteğine sahip değildi fakat PS Türkiye tarafından sonradan yerelleştirme çalışmaları düzenlenmişti. Bu durum Shadow of the Colossus için de böyle oldu. Peki bize bu haberi hazırlatan ve Spider-Man’in Türkçe çıkış yapacağını düşündüren ne oldu?

PlayStation’un resmi sitesinde yerelleştirme çalışmaları görülüyor. Peter Parker’ın çalıştığı Daily Bugle gazetesinin bazı nüshaları burada görülüyor. Ounda bulunacak olan kötü karakterlere de buradan bakabiliyoruz. İlk sebebimiz bu oldu. Peki, başka?

İkinci sebebimiz aslında sadece bir dedikodu, bu yüzden gerçeklik taşımıyor da olabilir. PlayStation Türkiye’nin yerelleştirme çalışması için Harun Can ile çalışacağı söyleniyor. Harun Can, Deadpool’a Türkçe dublaj versiyonun da sesiyle can vermişti.

Elbette ilerleyen süreçte PlayStation Türkiye tarafından resmi açıklamalar yapılacaktır. Oyuncuların bu isteği dikkate alınır ve oyuna Türkçe seçeneği de eklenir. Konu ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz, şimdi oyunla ilgili farklı bir konuya daha değinip yazımızı sonlandıralım.

Spider-Man Oyununda Avengers Bulunacak Mı?

Oyunun Avengers evreni ile bağlantılar taşıyacağı belirtilmiş. Fakat bu durum ufak görseller ve göndermelerden ibaret olacak gibi gözüküyor. Insomniac Games tarafından diğer kahramanların oyunda yer almayacağı ile ilgili kesin bir açıklama yapıldı. Firmaya konu hakkında daha öncede sorular sorulmuş ve hep olumsuz cevap alınmıştı.