arama

Sony Mobile Türkiye Kapanacak Mı?

27.06.2018 - 04:56 | Haberler, Mobil

Sony Mobile Türkiye ile ilgili olarak bugün ortaya atılan iddialar şirketin Türkiye’de görevine son verecek ve bundan sonra Türkiye’de cihaz satışını kendi bünyesinde yapmayacak olduğu yönünde. Sürekli olarak cihaz tanıtmasına rağmen bu cihazları Türkiye’ye getirmeyen ve cihaz stoklarında ciddi azalmaya giden teknoloji üreticisi, iddialara göre aldığı karar sonucunda Türkiye ve Ortadoğu ülkelerinde geri çekilme kararı aldı.

Evann Blas isimli bir Twitter kullanıcısı yayınladığı bu bilgi ile bir anda dengeleri değiştirirken Türkiye’de Sony marka cihazların fiyatlarında da yükseliş meydana gelmesi bekleniyor. İthalatçıların yeni Sony Mobile cihazlarını getirmelerinden dolayı zaten bir fiyatta yükselme varken bu yükseliş daha da fazla artacak gibi.

Sony Mobile Türkiye Açıklama Yapmadı

Sony Mobile Türkiye bünyesinden ise konuya dair tam net açıklama yapılmadığı için net bir sonuca varmak ve kesin olarak Türkiye’den çıkıyor demek mümkün değil. Ama bir süredir iddialar mevcutken bu kadar ünlü bir isim tarafından Türkiye hakkında bu iddiaların ortaya atılmış olması bir şeylerin gerçek olabilecek olduğunu kanıtlıyor.