arama

Rainbox Six Siege’de Küfüre Yer Yok!

17.10.2018 - 12:35 | Haberler, Oyunlar

Rainbox Six Siege’de Küfüre Yer Yok!

Rainbox Six Siege, Türkiye’de de son derece popüler olan bir yapım olarak karşımızda. Ubisoft’un geliştirdiği oyun hakaret ve küfürü en az seviyeye indirmek için yeni bir sistem kurdu.

Rainbow Six Siege, hakaret ve küfüre karşı yalnızca üç uyarı hakkı tanıyor. Üç hak olarak belirtilmiş olsa da bu uyarı haklarının tamamını doldurmanız mantıklı olmayacaktır. İlk ceza aldığınızda otuz dakika, ikinci cezanızda iki saatlik bir erişim yasağı alıyorsunuz. Firma, üçüncü cezanızda Six Siege erişiminizi tamamen kesiyor.

Rainbox Six Siege’de Küfüre Yer Yok!

Türkiye’de çevrimiçi oyun dünyasında hakaretin ve küfürün önüne geçmek çok zor oluyor. Kimi oyuncular çevrimiçi oyunlara bu yüzden başlamadığını bile söyleyebiliriz. Çoğu çevrimiçi oyun editörlerle veya kelime yasaklarıyla hakaret ve küfürün önüne geçmek için çabalıyor. Ubisoft’un geliştirdiği ve Rainbox Six Siege için kullanacağı bu sistem ne kadar efektif olacak bilmiyoruz, ancak kısa süre sonra göreceğiz.

Firma, Twitter üzerinden hakaret ve küfürü tamamen bitirmeyi planladığını dile getirdi. Fakat firma banlama sisteminin de tamamen sağlıklı olacağını düşünmüyor. Sistemde yaşanacak aksaklıklara göre banlama sistemlerinde değişiklikler yapılabileceği de duyuruldu. Şimdi, haberimizi sonlandırmadan önce oyun hakkında kısa bir bilgi verelim.

Tom Clancy’s Rainbox Six Siege 2015 tarihinde çıkışını yaptıktan sonra popülerliğinden bir şey kaybetmedi. Oyunun hem geliştiriciliğini yapan Ubisoft, oyunun yapımına 2013 senesinde başlamıştı ve oyunun adının Rainbox Six: Patriots olması bekleniyordu. O projenin iptalinden sonra, proje tazelenerek günümüzdeki halini aldı.

En popüler serilerden biri olan Rainbow’un altıncı yapımı Siege, teröristler ve onların önünü kesmek isteyen anti-terörizm birimlerinin arasında geçen mücadeleye sahne oluyor. Oyunun bu yönüyle Counter-Strike oyunlarını hatırlattığını söyleyebiliriz.

Rainbox Six Siege’de Küfüre Yer Yok!

Oyunda toplamda 8 operatör, 8 yeni üniforma, 8 ekipman ve 4 yeni ekipman bulunuyor. Bakalım bu ünlü yapım küfür ve hakareti önleme konusunda başarılı olabilecek mi?