arama

PS4 Pro Özel Spider-Man Versiyonu!

21.10.2018 - 08:24 | Haberler, Oyunlar

Sony ve Marvel arasında yapılan anlaşmanın meyveleri karşımıza çıkmaya devam ediyor. Konsola özel olarak tanıtılacak oyunun sonrasında, PS4 Pro Özel Spider-Man versiyonu da ortaya çıktı.

E3 etkinlğinde oyun içi görüntüleri paylaşılan Spider-Man oyununu herkes merakla bekliyor. Ülkemizde de bir hayli popüler oyun için Spider-Man için heyecanlı bekleyiş devam ederken, firma tarafından özel Spider-Man konsolu duyurusu yapıldı.

Spider-Man PS4 Pro

Sony’nin hem PS4 kasasını hem de DS4 kontrollerini tasarımsal olarak yenilediği konsol çok çekici duruyor olsa da DualShock 4 üzerinde hiçbir detay bulunmaması bizi biraz üzdü diyebiliriz.

Spider-Man temasına sahip olan cihaz, standart versiyon ile aynı fiyattan yani 399 dolardan satışa çıkacak. Konsolun yanında Spider-Man oyununun kutulu versiyonu da olacak fakat bu sürüm şimdilik sadece Kanada ve ABD’de satışa çıkarılacak. Yazımızı bitirmeden önce PS4 Pro’nun standart PS4’e göre üstünlüklerini anlatalım.

Spider-Man PS4 Pro

PS4 ve PS4 Pro Karşılaştırması

Sony’nin geliştirdiği PS4 Pro, tasarımsal olarak PS4 Slim modeline ve orijinal PS4’e göre daha fazla yer kaplıyor ancak sunduğu üstün performans bunun karşılığını veriyor. Cihazın üç katmanlı tasarımı, konsolo farklı bir hava katmış ancak bunu beğenmeyenler de olabilir. PS4 Pro üzerinde 3 adet USB 3.0 bulunuyor. Standart modelde 2 adet USB 2.0 bulunuyordu.

Cihazın sol ve sağ taraflarında ise havalandırma bölgeleri bulunuyor. HDMI 2.0 bağlantısı bulunan cihaz bu sayede 4K/HDR görüntü aktarımı yapabiliyor. PS4 Pro’da çekirdek hızı yüksek özel RAM’ler tercih edilmiş. Grafik yongasına baktığımızda ise karşımıza 4.2 Teraflop’luk AMD ekran kartı çıkıyor. PS4 modellerine göre gelişmiş bir kart olsa da Xbox One X bu konuda PS4 Pro’yu geride bırakmayı başarıyor.

Ürün standart ve slim versiyona göre daha güçlü olsa da hepsinde aynı oyunlar oynanıyor, çünkü bir nesil farkı bulunmuyor. Ancak bazı oyunlar PS4 Pro’da daha güzel grafiklere sahip olmak için güncelleme alıyorlar.