arama

Pokemon GO Fest’ten Gelişme Var!

17.10.2018 - 18:03 | Haberler, Oyunlar

Pokemon GO Fest’ten Gelişme Var!

Pokemon GO Fest Global Research Challenge adlı etkinlikte Pokemon Go kullanıcıları verilen sürenin yarısına gelmeden ikinci büyük ödüle eriştiler.

Üç ana bölgeden meydana gelen Pokemon GO Fest etkinliğinin ortasına daha yeni geldik. Fakat oyunu oynayan kişiler Niantic tarafından sunuşan mücadeleleri tamamlayıp, büyük ödüllere eriştiler.

Önümüzdeki cumartesi tüm GYM’lerde üç saatliğine Zapdos baskınları gerçekleşecek, fakat baskınların ardından oyuncular ilk defa Zapdos sahibi olma şansına erişecekler. Eğitmenlere verilen ilk büyük ödül Articuno idi.

Pokemon GO Fest’ten Gelişme Var!

Bundan da önemlisi, Ağustos ayında düzenlenmesi beklenen Japanese Safari Zone etkniliğinden sonra Zapdos ve Articuno ile birlikte yaratılan Moltres’te erişilebilir olacak. Uçuş ve ateş türü bir pokemon olan Moltres, oldukça nadir!

Bahsi geçen ödüllerin kilidinin açılması için Avrupa, Amerika, Afrika ve Orta Doğu’da yer alan oyuncular 5 milyon araştırma görevi tamamladılar. Buna ek olara her bir oyuncu kendi adına 100 bini aşkın araştırma görevi yaptı. Oyuncular tüm etkinleri tamamladıklarında “Ultra Bonus” adlı ödülü kazanacaklar. Bu ödülün ne olacağı henüz bilinmiyor fakat, 4. Jenerasyon yayınlanabilir. Bu olmazsa Latias veya Latios gibi karakterler oyuna eklenebilir.

Yazımızı bitirmeden önce Pokemon GO uygulamasını bir hatırlayalım.

Pokemon GO Oyunu

Fiziksel dünyada Pokemon avına çıktığınız oyunda, yaşadığınız ve gezmeye çıktığınız yerlerde ele geçirdiğiniz Pokemonları arkadaşlarınızınkilerle savaştırabildiğiniz, GYM’leri ele geçirerek yaşadığınız yerin en iyi Pokemon eğitmeni olduğunuzu düşünün. İşte bu oyun böyle istekleri olan kişilere hitap ediyor.

Pokemon GO Fest’ten Gelişme Var!

Android ve iOS işletim sistemi ile çalışan cihazlara ücretsiz olarak yüklenebilen uygulama ile çevrenizdeki Pokemonları arıyorsunuz. Buna ek olarak elinizdeki Pokemonları arkadaşlarınızkilerle takas ederek sahip olmadığınız Pokemonları da Pokedex’inize dahil edebiliyorsunuz. Oyunun planlı etkinlikleri haricindeki, rastgele etkinlikleri de oyuna ayrı bir heyecan katıyor. Popüler zamanları geri de kalmış olsa da oyunun ciddi bir kitlesi mevcut!