arama

Online Video Düzenleme Siteleri

17.01.2018 - 06:00 | İnternet, Nasıl Yapılır?

Online video duzenleme

Videolarınızı program yüklemeden düzenleyebileceğiniz en iyi 5 online video düzenleme sitesi bu yazımızda sizlerle. Online video birleştirme ve video kesici araçlarını kullanarak harika videolar yapabilirsiniz.

Video üretimi kadar video düzenlemeleri yapmak da zor bir görevdir. Youtube’un çevrimiçi video düzenleyicisi videolarınızı masaüstü yazılımı olmadan daha iyi hale getirmenin en iyi araçlarından biriydi. Ancak bu yılın başında kapatıldığı için iyi alternatifler bulmak gerekiyordu.

Endişelenmeyin videolarınızı harika bir şekilde düzenlemenizi sağlayacak çevrimiçi editörleri sizler için derledik.

Tarayıcı tabanlı bu editörlerin kaliteleri büyük farklılıklar gösteriyor. Bu nedenle bugün mevcut olan en iyileri seçtik. En iyi aracın seçilmesi çoğu zaman ihtiyaçlarınıza en uygunu olacaktır. Bu nedenle çok basit ve daha gelişmiş seçeneklerden oluşan karışık bir liste yaptık.

1- Movie Maker Online

Kendi video kliplerinizi, ses dosyalarınızı ve resimlerinizi video kolajı haline getirmek için inanılmaz derecede esnek bir online video düzenleme sitesidir.

Öncelikle bir uyarı yapalım. Movie Maker Online rahatsız edici bulabileceğiniz reklamlar tarafından finanse edilir. Kullanmaya başlamadan önce yüklediğiniz reklam engelleme eklentilerini devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Bununla birlikte Movie Maker Online mükemmel bir araçtır ve yalnızca geliştiricilerinin çalışmaları için bu reklamlara katlanmanız bizce normal karşılanmalıdır. Movie Maker Online video düzenleme, resim ve müzik yüklemenize ve bunları bir video zaman çizelgesine sürükleyip bırakarak bir projede birleştirmenize olanak tanır. Sayfa düzeni biraz gariptir bu yüzden öğrenmek için biraz çaba sarfetmelisiniz.

Yüklenen videoları kırpabilir ve onlara yeni bir görünüm vermek için mevcut birçok filtreyi kullanabilirsiniz. Movie Maker Online hem ses hem de videolar için filtre seçeneklerinin yanı sıra metin ekleme, geçişler ve daha fazlasını da sağlar.

Projenizi tamamlamanıza yardımcı olması için kullanabileceğiniz telifsiz olan görüntüler ve müzik dosyaları bile var.

Menülerde yolunuzu bulmanız biraz zaman alabilir. Bitmiş projelerinizi de yalnızca MP4 formatında dışa aktarabilirsiniz.

2- ClipChamp

Bu online video düzenleyicisinin ücretsiz sürümü bazı gelişmiş özelliklere sahip değildir. Ancak kullanımı oldukça kolaydır ve basit işleriniz için ideal bir seçimdir.

ClipChamp performans ve kullanışlılık arasında iyi bir denge oluşturmuştur. Movie Maker Online’ın (yukarıdaki) ihtiyacınız olana kıyasla daha fazla seçeneği vardır.

ClipChamp ayda 7 dolar ile başlayan premium pakete de sahip. Ancak ücretsiz bir hesap hala birçok düzenleme aracı ve bol miktarda düzenleme imkanı sunuyor. Premium hesap ile ayda beşten fazla video oluşturabilirsiniz. Maksimum 1080p çözünürlükte ve beş dakikadan uzun videolarınızı da düzenleyebilirsiniz. Haliyle bu özellikleri ücretsiz sürümde kullanamazsınız.

Bir videoyu yükleyebilir veya yeni çekimler yapmak için web kameranızı da kullanabilirsiniz. Her iki yöntem de iyi işlemektedir. Görüntüler ClipChamp’de iken kırpma, döndürme ve parlaklık/kontrast ayarı dahil olmak üzere birçok aracı kullanabilirsiniz.

Video işlemesi hızlıdır ve sonuçları online olarak paylaşabilir veya bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

3- WeVideo

Windows Movie Maker’ın yansımalarını içeren ücretsiz bir online video düzenleyicisidir.

Meşhur Windows Movie Maker video düzenleme yazılımını zaten biliyorsanız WeVideo size anında tanıdık gelecektir. Yüklenen resimleri, müzikleri ve videoları sayfanın üst kısmında saklar ve sürüklenmeye hazır hale getirir ve bir zaman çizelgesine aktarmanıza olanak sağlar.

İçeriği siteye yükleyebilir yada bir bulut depolama servisine aktarabilirsiniz. Ayrıca videonuzu doğrudan web kameranızdan ve mikrofondan kaydedebilirsiniz.

Projelerinize otomatik geçişler ve efektler ekleyebilmeniz için çok çeşitli temalar vardır. Ücretsiz olarak projelerinizi saklayabileceğiniz 1GB bulut depolama alanı da elde edersiniz.

WeVideo ücretsiz sürümün bazı sınırlamaları olmasına rağmen güçlü ve kullanımı kolay şekilde size mükemmel sonuçlar verir. Ancak videolarınız sitenin reklamı ile filigranlanmış olacaktır.

4- Online Video Cutter

Yukarıdaki araçlardan bazıları kafa karıştırıcı görünüyorsa Online Video Cutter’ı deneyin. Kullanımı basittir ve kullanışlı bir Chrome uzantısı da mevcuttur.

Adına rağmen Online Video Cutter sadece videoları kesmekten başka işler de yapar. Site 500 MB’a kadar olan dosyalarınızı yüklemenizi veya Google Drive’da saklanan kliplerle çalışabilmenizi sağlar.

Yanlışlıkla telefonunuzla yan çekilmiş görüntüler için bir döndürme işlevi  bulunur. Ayrıca düzenleme araçlarına daha kolay erişebilmeniz için bir Chrome uzantısı bile mevcut.

Yaptığınız düzenlemeler bittiğinde çeşitli popüler video formatlarından birini seçebilir ve dosya boyutunu küçültmeniz gerekirse daha düşük bir kalite ayarında çıktı alabilirsiniz.

5- Kizoa

Eğlenceli videolar ve slayt gösterileri yapın! Twitter ve Facebook’ta paylaşmaya hazır olun!

Kizoa sinematik bir şaheser hazırlamaktan ziyade sosyal medyada paylaşmak için eğlenceli slayt stili videolar oluşturmak için tasarlandı.

Bunu video klipleri döndürmek veya kırpmak için kullanabilir, birkaç farklı videoyu birleştirerek başlıklar ekleyebilirsiniz.

Bitmiş projelerinizi masaüstünüze kaydedebilir veya e-posta veya sosyal medya yoluyla bunları hemen paylaşabilirsiniz.

Başlamak için ücretsiz bir hesap açmanız gerekecek ancak bu pek uzun sürmüyor. Ücretsiz kullanıcıların video çıktıları site logosu ile filigranlanır. Son olarak da videolar için 1GB depolama alanı imkanını size sunduklarını söyleyelim.