arama

OnePlus 5T ve OnePlus 5 Kamera Güncellemesi Geliyor!

18.10.2018 - 15:49 | Haberler, Mobil

OnePlus 5T ve OnePlus 5 Kamera Güncellemesi Geliyor!

OnePlus 5T ve OnePlus 5 modelleri için Temmuz ayında test edilmeye başlanan beta versiyonu, her iki modele de Project Treble desteği ve yeni arayüz getiriyor.

Bahsi geçen güncellemelere yeni bir tanesi daha dahil ediliyor.OnePlus 5T için Public Beta 12, OnePlus 5 için Public Beta 14 ile kamera konusunda ciddi geliştirmeler gündemde.

Güncelleden sonra her iki modele de Google Lens desteği eklenirken, kamera konusunda çıkan problemlerin ortadan kaldırılması için geliştirmeler uygulanıyor. Bu problemlerin başında da OnePlus 6 modeline de yağlı boya efekti ekleniyor.

Kamera uygulaması üzerinden çekimi yapılan fotoğraflarda meydana gelen kumlanma gibi rahatsızlık veren problemler, yağlı boya efekti ile ortadan kaldırılacak. Fakat bu yöntemle fotoğraftaki detaylar ortadan kalktığı için cihaz kullanıcıları farklı fotoğraf uygulamaları kullanmayı tercih ediyor.

Fotoğraf kalitesinde önemli gelişmeler sunması beklenen güncelleme, test aşamasının ardından dünya çapında kullanıma açılacak. Yazımızı sonlandırmadan önce OnePlus 5T nasıl bir modeldi hatırlayalım.

OnePlus 5T Özellikleri

Üst segment modellere göre uygun fiyatlı alternatifler üreten OnePlus, bu defa OnePlus 5T ile kullanıcıların karşısına çıktı. 6 inç boyutlu AMOLED panele sahip olan ekranında 1080×2160 piksel çözünürlük veren cihaz, Snapdragon 835 işlemcisi üzerine inşa edilmiş. Modelin 8 GB RAM 128 GB depolama ve 6 GB RAM 64 GB depolama seçenekleri bulunuyor. Batarya konusunda da standart bir performans sunan cihaz 3.300 mAh kapasiteli bataryası ile günü çıkarmanız için gerekli olan performansı sunuyor. Kutusundan Android 7.1.1 Nougat ile çıkan cihazı 8.0 Oreo sürümüne güncelleyebiliyorsunuz.

OnePlus 5T ve OnePlus 5 Kamera Güncellemesi Geliyor!

OnePlus’ın 5T modeli 2018 modasına uygun şekilde çift arka kamera ve 18:9 ekran oranı sunan cihazda Pixel Technology kamera teknolojisine de sahip. Ön tarafında 16 megapiksel bulunan cihazda, çoğu modelde bulunmayan kulaklık girişi de bulunuyor.

OnePlus 5T’nin fiyatı ise 499 dolar olarak belirlenmişti.