arama

OLED Ekran Üretimi Artacak

29.06.2018 - 05:33 | Haberler

Apple’ın iPhone X modelinde kullanmaya başladığı OLED ekranların daha fazla üretilmesi bekleniyor. Akıllı telefonlar için ve gelecekte diğer alanlarda da kullanılması beklenen OLED ekran teknolojisinin şimdiden televizyon ekranlarında dahi kullanılması ve LG tarafından OLED ekranlı televizyonların satışlarında ciddi patlama olmasının ekran üretimi konusunda teknoloji ve panel-ekran üreticilerini hızlandırmaya, bu alanda OLED ekran üretimi yapmaya teşvik ediyor.

Henüz çok fazla maliyet gerektirmesinden dolayı her modelde OLED ekran kullanımı mümkün değil. Bazı fiyatı yüksek olan cihazlarda ise OLED ekranlar kullanılırken kullanıcıların bu ekrana alışmasından sonra hiçbir şekilde diğer ekranların panellerine tam olarak alışamadıkları, hali ile OLED ekran bağımlılığının daha fazla artmaya devam ettiği basında ve kullanıcılar arasında haklı olarak paylaşılmakta.

OLED Hızı!

OLED ekran üretiminde yaşanan bu hız ise bundan dolayı kaynaklanıyor. Satışlar her yıl daha fazla artarken, bu yıl Apple iPhone X modelinin OLED ekranların kullanımında rekor bir seviyeye ulaşılmasını sağladığı, bu seviyenin daha fazla artma trendinde olmasının da etkisi ile daha fazla kullanıcının bu ekranlara ilgi gösterecek olduğuna üreticilerce hazırlık yapılmaya devam edilmekte.