arama

Netflix Ultra Nedir?

07.10.2018 - 08:23 | İnternet, Nedir?

Netflix yeni bir paketi daha devreye alarak bundan sonra üyelerine çok daha iyi ses ve görüntü sunabilecek olduğunu açıkladı. Yapılan bu açıklama ve paket özelliği ile birlikte kullanıcılar yeni paketin fiyatını görünce ise yeni paket fiyatının yüksekliği birçok kullanıcının üzülmesine neden oldu. Bazı kullanıcılar Netflix Ultra paketini almak isteseler bile alamazken Avrupa ve ABD’de sunulan bu yeni paket sayesinde HDR film izleme özelliği ve en yüksek ses kalitesinde film ve dizileri izleme özelliği sunulmakta.

Yeni paket 47.99 TL fiyata sahip ve bu paket Avrupa ülkelerinde 19.99 Euro bir nevi Türkiye’de döviz kuruna oranla verilmiş bir karar değil ve bu karar tamamen Türkiye’ye özel olarak hazırlanmış ve tüm kullanıcıların pakete erişebilmesi için koyulmuş durunda.

Yüksek Fiyat Eleştirisi

Netflix Ultra paketi özelliğine oranla iyi bir fiyata sahip olmasına rağmen Türkiye’de fiyatın yüksek olduğu eleştiri yapıldı ve Netflix bu paketi henüz daha satışa sunmadı. Satışa sunulacak olduğu tarih konusunda da açıklama yapılmazken her film ve dizinin bu özelliği kullanmaya imkan tanıyıp tanımayacak olduğu çok fazla merak edilmekte.

*Paket satışa sunuldu, alabilirsiniz.