arama

Mars’a Helikopter Gönderilecek, NASA Tarihi Açıkladı

12.05.2018 - 17:15 | Bilim

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Mars’a helikopter gönderilecek olduğunu doğruladı ve bununla ilgili tarih verdi. Acımasız soğuklar ve rüzgarların olduğu, bu durumun önüne hiçbir teknolojinin geçemediği doğa olayları insanlığın geleceğini belirleyen etkenler olarak biliniyor. Dünyamızın kirlilik, aşırı fazla sorunlar dolayısı ile belli birkaç yıl sonrasında yaşanamaz bir gezegen halini alacak olması ise NASA ve diğer uzay araştırmaları şirketlerini ”kötünün iyisi” gezegenlere yönlendirmek zorunda.

Geleceğimizin risk altında olduğu dünyada insanlığın doğayı kirletmesi sonucu ortaya çıkmaya başlayan kötü olaylar, yaşanan bir takım sorunlar maalesef beraberinde doğanın azabını insanlar üzerinde göstermesine ve hastalıkların artması, yeşil alanların git gide daha kötü hale gelmesine neden oluyor.

2020 Yılında Mars’a Fırlatılacak

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından mini bir helikopter Mars’a gönderilecek ve bununla ilgili tarih ise belirlenmiş durumda ve 2020 yılı gösteriliyor. 2020 yılında özel ısıtmalı helikopter Mars’a gönderilecek ve eğer başarılı olursa gezegen hakkında gidilemeyecek kadar yüksek tepeler ve yerlere bu helikopter sayesinde ulaşılabilecek. Helikopterin özel olarak üretileceği belirtildi.