arama

iOS Whatsapp Bildirim Sorunu Çözümü

24.05.2018 - 06:01 | iOS, Nasıl Yapılır?

Apple iOS cihazlarda Whatsapp bildirim sorunu çözümü ve nedenleri ile ilgili hazırladığımız bu rehber sizlerin bildirim sorununu tamamen çözmenizi sağlayacak. Cihazlarınızda yeni yaşamaya başladığınız bildirim sorunları iOS cihazınıza gelen iOS güncellemesi dolayısı ile olabilir ve bu durumda cihazda yaşanan güncelleme problemi dolayısı ile Whatsapp uygulamasından gelen mesaj ve diğer bildirimleri alamıyor olabilirsiniz.

Bunun çözümü ise genelde cihazınızın tamamen sıfırlanması yönünde olmakta olabilecek olduğu üzere bu son aşama çözüm yöntemidir. Whatsapp uygulamasının cihazın ayarlar kısmında uygulamanın ismini bularak ”bildirimler” kısmına girip bildirimlerin açık olup olmadığını kontrol ettikten sonra hala daha bu sorun devam ediyor ise Whatsapp uygulamasının silinmesi gerekir. Bu işlemi yapmadan önce Whatsapp uygulamasının ayarlar sekmesinden yedekleme yaparak mesajlarınız ve fotoğraflarınızın kaybolmasını engelleyebilirsiniz.

Tekrar Yükleyin

Whatsapp uygulamasını sildikten sonra uygulamayı tekrar yükleyin ve uygulama açılışında size sorulan ”bildirimlere izin verilsin mi?” sorusuna ”evet izin ver” şeklinde butona basarak izin verin. Bu aşamadan sonra iOS cihazlarda Whatsapp bildirim sorunu yaşamayacaksınız ve direkt olarak güncel bir şekilde mesajlarınızı ve bildirimlerinizi almaya başlayabileceksiniz. Sorunun devam etmesi durumunda cihazınızın restore ederek çözüm yoluna ulaşabilirsiniz.