arama

iOS 12 Güncellemesi Nasıl Olacak?

24.05.2018 - 05:43 | Haberler, iOS, Mobil

iOS 11 güncellemesi mevcut olarak Apple cihazlarda kullanılan bir işletim sistemi güncellemesi olmasına rağmen yakın zamanda gelmeyecek olmasına rağmen Eylül ayında yayınlanacak olduğu bilinen iOS 12 güncellemesinin neler getirecek olduğu ve nasıl özelliklere sahip olacak olduğu konusunda merak hakim. Kullanıcılar yeni gelecek işletim sistemi güncellemesinin neler barındıracak olduğunu sormaya devam ederken, güncelleme ile ilgili bazı ayrıntılar ortaya çıkmış durumda.

iOS 12 güncellemesi ile birlikte çift ekranda uygulama kullanmaya izin verilmesi ve Apple iPhone X modelinde Face ID yüz okuma sisteminin yatay ekranda kullanılabilir hale getirilecek olduğu ifade edildi.

Güncelleme Ne Zaman Yayınlanacak?

iOS 12 güncellemesinin Eylül ayının en geç 21. gününün akşamı yayınlanmış olması beklenmekte. Cihazlarda daha birçok sorunu gidermesi ve birçok özelliği beraberinde getirmesi beklenen güncellemenin dosya boyutu olarak yüksek dosya boyutuna sahip olması bekleniyor. Güncellemeye dair detayların Apple tarafından yayınlanmadan kesin olmadığı ve bazı eklemeler yapılabilecek olduğu üzere bazı çıkarmalar yapılabilecek olduğu biliniyor.