arama

Instagram’a Eklenen Yeni Özellik!

11.07.2018 - 14:34 | Haberler, Sosyal Medya

Instagram’a Eklenen Yeni Özellik!

Instagram yeni özelliklerini kullanıma sunmaya devam ediyor. Yeni eklenen özellik sayesinde kullanıcılar takipçilerinden sorularını iletmelerini isteyebiliyorlar. Bu özellik nasıl kullanılıyor?

Instagram son haftalarda başladığı güncelleme furyasını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde eklenen özellik sayesinde zengin içeriğine bir yenilik daha kattı. Genellikle anonim şekilde soru sorabileceğiniz platformlar zaten mevcut. Buradan yola çıkan Instagram olayın işleyişindeki “anonimliği” ortadan kaldırıyor ve kullanıcılara takipçileriyle iletişime geçme fırsatı tanıyor. Yani fotoğraf paylaşım uygulamasıyla takipçilerinizin size soru iletmesini sağlayabiliyorsunuz. Popüler fotoğraflar paylaşım uygulaması üzerinden sizi takip eden kişilerin sorularını alabiliyorsunuz. Bu sistem nasıl işliyor?

Instagram’a Eklenen Yeni Özellik!

Instagram Takipçilerden Soru Alma

Güncelleme ile beraber yeni özellik Instagram’ın Hikayeler kısmına ekleniyor. Uygulamanın Hikayeler özelliği gün içerisinde 400 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Takipçilerden soru istemek içinse pek bir şey yapmanız gerekmiyor. Her zaman olduğu gibi hikayenizi oluşturuyorsunuz. İster bir fotoğrafın ister boş bir arka planının üzerinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında sağ üst köşede bulunan Çıkartmalar opsiyonuna tıkladığınız zaman listede artık “Sorular” özelliğini de görebileceksiniz. Buraya tıklayarak takipçilerinizden size sorularını sormalarını istiyebiliyorsunuz.

Takipçilerin sorduklarını görebilmek için ise hikayenize geçtikten sonra hikayeyi kimlerin görüntülediğini görebilmek için ekranı yukarıya kaydırmanız yeterli oluyor. Burada insanların gönderdiği soruları liste halinde görebiliyorsunuz. Bu kısımdan cevap iletmek istediğiniz soruları seçebiliyorsunuz. Soruları cevaplamak için iki farklı yol sunulmuş. İlk yol Hikaye olarak paylaşım yapmak. Bir arka plan veya fotoğraf ile cevabı herkese açık olacak şekilde paylaşabilirsiniz. İkinci yol ise Hikaye’de hazırladığınız cevabı yalnızca soruyu soran kişiye yollamak. Bunu yapmak için de önce hikayenizi hazırlamanız ve sonrasında “Gönderme” sembolüne tıklamanız gerekiyor. Gelen soruları istediğiniz zaman silebiliyorsunuz fakat cevap verdiğiniz sorular kendiliğinde kaybolmuyor.

Bunlara ek olarak soruyu soran kişinin adını görebiliyorsunuz, fakat cevabı herkese açık paylaşmak isterseniz soruyu soran kişinin adı herkese gözükmüyor.