arama

Instagram Lite Nedir?

29.06.2018 - 04:36 | İnternet, Nedir?

Instagram Lite bugün yayınlandı. Akıllı telefonlarında hafıza sorunu yaşayan ve yaşadığı bu sorunu en kısa yoldan çözmek isteyen kişiler tarafından kullanılabilecek olan Instagram Lite uygulaması sayesinde daha az oranda depolama kullanması dolayısı ile akıllı telefonlarda depolama ve hafıza sorunlarının kısmen çözülmesini beraberinde getirecek bir çözüm olacak. Uygulama diğer normal uygulamaya oranla daha az KB içermesinden dolayı neredeyse cihazda 573 KB yer kaplıyor ve hali ile kullanıcının depolama sıkıntısı yaşadığı büyük boyutlara kadar varabilen standart Instagram uygulamasına oranla daha fazla çok aşağı seviyede olan veya hafızası düşük olan Android cihazlar için belirli özellikler kırpılarak düzenlenmiş bir uygulama.

Diğer normal uygulamaya oranla çok daha fazla özellik farkı var mı, yok mu? Henüz tam olarak bir yanıt bulunamasa bile uygulamanın birçok Instagram kullanıcısını memnun edecek olduğu kesin.

Instagram Lite uygulamasının tamamen ücretsiz olarak sunuluyor olması ve istenildiği taktirde Google Play Store’dan indirebilirsiniz. Diğer Instagram uygulamasını Instagram Lite uygulamasını indirmeden önce silmeniz cihazınız için çok daha iyi olur.