arama

Instagram Hikayelerine Yeni Özellik

20.10.2018 - 12:19 | Haberler, Sosyal Medya

Facebook, Instagram platformu üzerinde yeni özellikler ve iyileştirmeler sunmaya devam ediyor, Instagram’ı bir numaralı platform haline getirmek için çalışmalarını sürdüren firma, Instagram hikaye reaksiyon özelliğini yakın bir tarihte aktif edecek.

Beta süreci olumlu sonuçlanır ve geri bildirimler pozitif yönde gelirse, Instagram üzerinde hikayelere tepki verme özelliği herkes için aktif edilecek. Okuyucularımızdan bazıları bu özelliği şimdiden kullanabilecekler, çünkü özellik farklı ülkelerde bulunan Instagram kullanıcıları arasında canlı olarak test sürecine tabi tutuluyor.

Instagram Hikayelere Reaksiyon

Reaksiyon özelliği henüz herkes için aktif edilmedi. Android tarafında gördüğümüz güncelleme Facebook tarafınca iOS platformuna ne zaman geleceği konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Buna ek olarak hikayelerde kullanılabileceğiniz sekiz farklı reaksiyon bulunacak gibi duruyor, bunlar; Kahkaha, alkış, şaşırma, ağlama, kutlama, ateş, kalpli gözler ve 100 puan.

Bu ve benzer tepkileri uygulamayı en son sürüme yani 54.0.0.14.82 Instagram versiyonuna güncelleyenler kullanabiliyor, fakat sunucu tarafından bir güncelleme ile etkin hale getirilen özellik siz de aktif olmayabilir. Facebook’un yakın zamanda eklediği Hikayeler’den soru talep etme özelliğine de bir göz atalım.

Instagram Bana Soru Sor

Geçtiğimiz haftalarda IGTV ile gündeme oturmuş olan Instagram, reaksiyon özelliği ile tekrar gündemdeki yerini aldı. Bundan önce “Bana Soru Sor” özelliğini aktif eden uygulama, bu özellikle hikayeler üzerinden soru istemeye müsade ediyor. Instagram soru sorma özelliğinin nasıl kullanıldığına hep birlikte bakalım.

Yeni güncellemelerle gündemde kalan uygulamanın “Instagram bana soru sor” özleliğini kullanabilmek için Hikayeleriniz üzerinden paylaşacağınız görseli veya videoyu seçtikten sonra, sağ üst taraftaki çıkartmalar bölümüne girmeni gerekiyor.

Burada yer alan çıkartmaların üzerinde “Sorular” adını taşıyan simgeyi göreceksiniz. Bu özellikten faydalanabilmek için bu çıkartmayı kullanmanız gerekiyor. Buraya tıkladıktan sonra karşınıza soru bölümü gelecek, insanlara sormak istediğiniz soruyu veya size sorulmasını istediğiniz soruyu girerek, özellikten faydalanabilirsiniz.