arama

Instagram Fotoğraf İndirme Rehberi

10.07.2018 - 12:08 | Nasıl Yapılır?, Sosyal Medya

Instagram fotoğrafları nasıl indirilir? Bu sorunun cevabını sizlere aktaracağız. Bu yöntemleri kullanarak platform üzerinde bulunan fotoğrafları indirebileceksiniz.

Dünya üzerindeki en popüler sosyal medya platformlarından olan Instagram’da sayısız fotoğraf paylaşılımı yapılıyor. Zaman zaman beğendiğiniz fotoğrafları indirmek isteyebiliyorsunuz. Bunu yapmanız için bazı yollar mevcut.

Yazımızda farklı platformlarda Instagram fotoğraflarının nasıl indirebileceğini anlatacağız. Sizler de bu yöntemlerden biri seçerek fotoğrafları kaydedebilirsiniz.

Android Instagram Fotoğraf İndirme

Android işletim sistemini kullanan bir tablet veya telefon kullanırken Instagram üzerindei fotoğrafları indireiblmek için farklı bir uygulama kullanmanız gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için farklı uygulamalar bulunuyor olsa da InstaSave uygulamasını tavsiye ederiz. Bir ücret ödemeden indirebileceğini uygulama sayesinde fotoğraflara ek olarak videoları da indirebiliyorsunuz.

Uygulamayı akıllı telefonunuza yükledikten sonra indirmek istediğiniz fotoğrafın paylaşın URL’sini aldıktan sonra InstaSave uygulamasını açıp kopyaladığınız fotoğrafın olduğu görselle karşılaşacaksınız. Buradan sonra yalnızca “Download” tuşuna basmanız yeterli oluyor.

iOS Instagram Fotoğraf İndirme

Android’de olduğu gibi iOS için de farklı Instagram fotoğraf indirme uygulamaları bulunuyor. Bu uygulamalar arasından Regrammer uygulamasını tavsiye ediyoruz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra, Instagram hesabınızla giriş yapıyorsunuz. Uygulama, kaydetmek istediğiniz fotoğrafa geldiğiniz zaman Share veya Repost özellikleri ile karşılaşıyorsunuz. Share seçeneğini kullanarak görüntüleri kaydedebiliyorsunuz.

Bilgisayarda Instagram Fotoğraf İndirme

Dilerseniz bilgisayarınızı kullanarak da Instagram fotoğraflarını kaydedebiliyorsunuz. Bunu yapabilmek için Chrome tarayıcınız üzerinden Instagram’a girmelisiniz. Sonrasında indirmeyi düşündüğünüz gönderinin sayfasını açıyorsunuz. Sayfanın boş bir yerine gelip sağ tıkladığınızda “sayfa kaynağını görüntüle” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Karşınıza sayfanın kaynak kodları çıkacaktır. Burası çok karmaşık duruyor olsa da CTRL+F tuş kombinasyonunu kullanarak arama yapabilirsiniz. Arama kutsuna JPEG yazın ve karşınıza çıkacak olan uzun link fotoğrafın temel adresi olacaktır. Genellikle fotoğrafın ilk adresi https://instagram. şeklinde başlar ve karmaşık bir adres şeklindedir.

Bilgisayarda Instagram Fotoğraf İndirme

Bu adresi yeni bir tarayıcı sayfasına yapıştırdığınızda fotoğrafın orijinal hali karşınıza çıkacak, sonrasında görselin üzerine tıklayıp “resmi farklı kaydet” seçeneği ile fotoğrafı bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.