arama

Honor 10 Satışları Rekor Kırıyor!

17.10.2018 - 17:19 | Haberler, Mobil

Honor 10 Satışları Rekor Kırıyor!

Şık tasarımı ve yapay zeka destekli kamerası ile dikkatleri çekmeyi başaran Honor 10, dünya üzerinde 3 ayda tam 3 milyon satış gerçekleştirmeyi başardı.

Trendleri takip eden Huawei’in alt markası Honor 10 modeli Londra’da düzenlenen etkinlikle tanıtılmıştı. 12 Temmuz tarihinde lansmanı düzenlenen Honor 10’un 2018 ilk dönem satışları %150 oranında yükseliş gösterdi. Ürünün satışlarında birinci sırada Çin bulunuyor. Meydana gelen artış, Honor’ın ilerleyen 5 yıl boyunca dünyadaki en iyi üç telefon markasından biri olmak için önemli bir adım attığı söyleniyor.

Honor 10 Satışları Rekor Kırıyor!

Markanın üst segment modeli Honor 10 yalnızca birkaç ayda üç milyonu aşkın satış rakamına ulaştı. Honor 10, büyük övgü toplayan iki kıymetli özelliği telefona getirdi. Sektörün öncülerinden olan AI 2.0 teknolojisi bulunan çift kamera ve sektöre farklı bir boyut getiren 15 katmanlı nano ölçekli optik kaplama 3 boyutlu cam dizaynı, Honor 10’un global başarısındaki önemli faktörlerden oldu.

Honor 10 Satışları Rekor Kırıyor!

Piyasa kapsamındaki ortalama istatistikler Honor’un akıllı telefon pazarında yeni kullanıcılar kazandığını kanıtlıyor. Honor, bu sene Mayıs’ta 13 aylık üçüncülüğünün ardından Apple’ı geride bırakarak Rusya’da en çok satılan ikinci numaralı akıllı telefon markası haline geldi. Marka buna ek olarak 2018’in ilk yarısında %300’lük kar ve satış oranı yükselişiyle Hindistan’da en fazla büyüyen akıllı telefon üreticisi haline geldi. İngiltere’deki %200 ve İspanya’da görülen %500 satış artışı da etkileyici değerler olarak karşımızda.

Honor 10 Satışları Rekor Kırıyor!

Honor global pazarda izlerini bırakmayı sürdürüyor. Orta Doğu’da, Güneydoğu Asya’da, Latin Amerika’da ürün portfolyosunu çoğaltırken bu sene Endonezya’da, Vietnam’da, Tayland’da , Singapur’da, Pakistan’da ve Mısır’da ürünlerini piyasaya çıkardı.

Memleketi Çin’de ise birinci sırada olan marka, marketteki ilk beş akıllı telefon markası arasındaki tek cihaz olmayı da başardı. 2018 Ocak ayından Nisan’a kadar, 18 milyon satış yapan firma, bağımsız araştırma firmalarına göre 26.3 milyar RMB satış karına ulaştı.

Bakalım, Honor ülkemizde de benzer başarılar gösterebilecek mi?