arama

Google’dan Blockchain Teknolojisine Yatırım

27.10.2018 - 15:00 | Haberler, Kripto Para

Google'dan blok zinciri hamlesi!

Google, blok zinciri (blockchain) teknolojisine yatırım yapmak için kolları sıvadı. Google’ın bu seferki hedefi, işi buluta taşımak ve blockchain teknolojisini denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak.

Google yaptığı bir açıklamada New York merkezli startup Digital Asset ile ortaklığa imza attığını söyledi. Bu bağlantı, Google Bulut Platformu (GCP) müşterilerinin kendi uygulamalarında ve hizmetlerinde dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) framework‘leri yaratabilmesi, yani blok zincirinin temellerini oluşturabilmeleri anlamına geliyor.

Digital Asset’in blok zinciri programları için özel, kendi geliştirdiği bir yazılım dili bulunuyor. GCP müşterileri bu sayede hizmetlerini geliştirip kendi lisanslarını alabilecekler. DLT teknolojisini test edip sunmak isteyen kurumlar, bu yenilik sayesinde platform yapılandırması işiyle uğraşmadan hizmetlerini oluşturup, test edebilecekler. Bu sayede yeni işlevler sunmak, çok daha kolay bir hale gelecek.

Google, Digital Asset ortaklığının yanında GCP müşterilerinin yakında Hyperledger Fabric ve Ethereum için de açık-kaynak kodlu entegrasyonlar yaratabileceklerinin duyurusunu yaptı.