arama

Facebook Dil Değiştirme

10.03.2018 - 12:22 | Nasıl Yapılır?, Sosyal Medya

Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım platformlarından birisi de şüphesiz Facebook’tur. Hem bilgisayar hem de mobil cihazlardan kolaylıkla kullanılabilen Facebook, adeta gündelik hayatın vazgeçilmezlerinden birisi haline gelmiştir. Hal böyle olunca bu kadar sık kullanılması beraberinde de teknik destek verilmesi hususunu gündeme getirmektedir. Yani Facebook kullanırken yaşanan sorunlara dair çözüm yolları ve bilgilendirmelerle ilgili destek verilmesi hasıl olmaktadır.

Tüm bu unsurları etraflıca inceleyip göz önünde bulundurarak hazırladığımız yazımızda birazdan facebook dil değiştirme nasıl yapılıyor konusundan bahsedeceğiz. Bazen Türkçe, bazen İngilizce, bazen de farklı bir dili hem öğrenmek hem de merak gidermek niyetiyle dil değişikliği yapılabilmektedir. Bu tür işlemlerde facebook dilini değiştirmek için uyulması gereken adımlar ve işlemler oldukça basittir. Birazdan bahsedeceğimiz adımları sırasıyla yaptıktan sonra facebook dilini rahatlıkla değiştirebileceksiniz.

Facebook Dili Nasıl Türkçe Yapılır

Facebook dil değiştirme istekleri daha çok Türkçeye nasıl çevrilir şeklinde olmaktadır. Bu nedenle ikisini birbirinden ayırmadan birlikte anlatacağız. Zaten hem dil değiştirme ekranı, hem de Türkçe yapma ekranı aynı ekran olduğunu için ayırmaya gerek kalmamaktadır.

Facebook dil ayarlamalarını yapmak için öncelikle uygulamada doğru bir şekilde oturum açılması gerekmektedir. Oturum açtıktan sonra ana sayfada sağ üst tarafta aşağıyı gösteren bir ok bulunmaktadır. Bildirimlerin hemen sağındaki soru işaretinin yanında yer alan bu oka tıkladığınızda, aşağıya doğru uzayan bir menü açılacaktır. Bu menüden de Ayarlar linkine tıklayarak facebook ile ilgili ayarlara erişebileceksiniz.

Açılan sayfada sağ tarafta bir takım sekmeler ve bu sekmelerin de sağ tarafından seçilen sekmeye göre değişen sayfalar yer almaktadır. Sol taraftaki sekmelerden dil seçeneğine tıkladıktan sonra ilgili ayarlamaların yapıldığı ekran sağ tarafta açılacaktır. Buradan Facebook’u hangi dilde görmek istediğinizi, haber kaynağında yer alan haberlerin hangi dilde görülmek istendiğini ve çok dilli gönderiler paylaşıp paylaşmak istemediğiniz detaylarını buradan ayarlayabilirsiniz. Facebook dil değiştirme adımları görüldüğü üzere oldukça kısa ve kolay. İster Türkçe, ister farklı bir dile çevirmek istediğinizde buradaki adımları izleyerek dilediğiniz gibi çevirerek kullanmaya devam edebilirsiniz.