arama

Android İçin En İyi 10 Antivirüs Programı

14.01.2018 - 14:51 | Android, Haberler

en iyi android virüs programı

En iyi Android virüs programı her zaman Android kullanıcılarının en çok aradığı uygulamalar arasında yerini almıştır. En popüler mobil işletim sistemi Android, piyasadaki cihazların büyük çoğunluğunda kurulu durumda. Dolayısıyla mobil zararlı yazılımların büyük çoğunluğunun Google’ın işletim sistemini hedeflemesi sizi şaşırtmamalı.

Çoğu zaman bu kötü amaçlı yazılımlar sahte uygulamalarda gizli olurlar. Bu nedenle en doğru yöntem Android cihazınıza resmi olarak onaylanmış Google Play uygulamaları dışında bilinmeyen kaynaklardan yazılım yüklememelisiniz. Bu tür bilinmeyen yerlerden uygulamalar alırsanız büyük riskler sizi bekliyor demektir.

ilgili içerik Android Telefonlara Nasıl Format Atılır

Her neyse Android telefonunuzda veya tabletinizde birçok uygulama kullanırsınız. Ancak tüm bunlardan önce cihazınıza bir antivirüs veya bir güvenlik uygulaması yüklemek akıllıca olacaktır.

Bu yazıda en iyi 10 Android antivirüs uygulamasını sizlere listeleyeceğiz.

Birçoğu otomatik taramala yapmaktan çok daha fazlasını yapıyor. Kötü niyetli web sayfalarının ve dosyalarının açılmasını veya indirilmesini önlemek için aktif olarak çalışabiliyorlar.

1. AVL – Play Store’dan İndir

AVL mobil cihazlara en iyi güvenliği sağlamak için üretilmiş testten geçerek AV-Test ödülünün sahibi olmuş bir uygulamadır. Özellikleri yalnızca bir antivirüs veritabanınından ibaret değildir. Telefonunuzda zarara yol açabilecek her türlü çalıştırılabilir dosyayı aktif olarak tarayabilen bir tarayıcı içermektedir.

Diğer kullanışlı özellikler arasında kötü niyetli numaraların size ulaşmasını önleyen bir arama engelleyici ve zararlı web sitelerinin yüklenmesini durdurmak için bir kimlik avı önleme özelliği bulunur. Uygulama ayrıca pil ömrü için mücadele verirken her zaman kullanışlı olması için hafif olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu özellikleriyle en iyi android virüs programı sıralamamızda 1. sırayı alıyor.

2. Avast Mobile Security – Play Store’dan İndir

Antivirüs devi Avast sıradan bir tarayıcının ötesine geçen bir uygulama oluşturmak için önemli özellikler kullandı. Ücretsiz sürümdeki özellikler; çağrı engelleyici, güvenlik duvarı ve hatta kaybolduğunda Android cihazınızı uzaktan kilitlemenizi veya silmenizi sağlayan bir özellik içerimektedir.

Uygulama reklamlar tarafından desteklenerek ücretsiz sunulmaktadır. Bunları kaldırmak için küçük bir aylık veya yıllık ödeme yapabilirsiniz. Uygulamanın bir diğer çok kullanışlı özelliği “uygulama içi kilitleme” özelliğidir. Cihazınız belirli uygulamaları açmadan önce PIN isteyecektir. Bu kötü amaçlı yazılımların internet bankacılığı gibi uygulamalarınızı otomatik olarak başlatmasını önler.

3. Bitdefender Antivirus – Play Store’dan İndir

Bitdefender güvenlik camiasında büyük bir isimdir. Android antivirüs uygulaması ise son derece hafiftir. Aslında sistem kaynaklarını kullanarak arka planda çalışmaz. Bunun anlamı taramaları zamanlamak zorunda olduğunuz ya da onları güvenli bir şekilde elle çalıştırmanız gerektiğidir. Bununla birlikte uygulamanın cihazınıza indirilen yeni uygulamaları otomatik olarak taramayacağı anlamına da gelmez.

Bu uygulamanın diğer bir avantajı yüklendiği anda çalışmaya hazır olmasıdır. Ek ayarlamalara gerek yoktur.

Fazla güvenlik istiyorsanız ücretli olan Bitdefender Mobile Security’nin 14 günlük ücretsiz deneme sürümüne kaydolabilirsiniz. Buna Chrome tarayıcı ve hırsızlara karşı güvenlik özellikleri içeren temel antivirüs uygulaması ve gerçek zamanlı koruma da dahildir.

4. McAfee Antivirus – Play Store’dan İndir

PC için antivirüs yazılımı söz konusu olduğunda, McAfee bilinen bir isimdir. Bu Android uygulaması bizleri yine hayal kırıklığına uğratmıyor. Virüs tarayıcısının yanı sıra ücretsiz özellikleri; kaybolan bir aygıtın izlenmesinin yanı sıra kilitleme ve uzaktan silme fonksiyonlarını da içeriyor. Cihazınız çalınırsa uygulama hırsızın resmini bile çekebiliyor.

Diğer özelliklerinden bazıları ise; uygulamaları tarama yeteneği ve uygulama kilitlemedir. McAfee potansiyel olarak kötü niyetli web sitelerine erişimi de engeller. Rahatsız edici aramaları ve mesajları da kara listelenizde tutmanıza izin verir.

Uygulamanın ücretli Premium sürümü ile reklamları kaldırabilirsiniz.

5. Kaspersky Mobile Antivirus – Play Store’dan İndir

Kaspersky, Bitdefender gibi büyük oyuncuların arasında yer edinmiştir. Güvenlik uygulamasının ücretsiz sürümü etkileyici özelliklere sahip. AV-Test’in geçen Kasım ayındaki sonuçlarına göre% 99.9’luk bir algılama oranı ile kötü amaçlı yazılımları yakalamada çok iyi bir seviyededir.

Kaspersky Antivirus & Security kötü niyetli siteleri veya bağlantıları onlara tıklamadan önce engeller. Böylece en başından sizi bir virüs bulaşmasından önler.

Uygulamayı indirirken size 30 günlük ücretsiz bir Kaspersky Internet Security denemesi verilir. Bundan sonrası için ise yılda 14,95 $  civarında ücretli hale gelir. Uygulamanın premium sürümü arama ve metin filtreleme gibi ek güvenlik özelliklerine sahiptir.

6. Sophos Free Antivirus – Play Store’dan İndir

Sophos’un ücretsiz antivirüs uygulaması daha önce 2015 AV Test ödülünü kazandı. Sophos diğer ücretsiz tarayıcıların aksine hiçbir reklam içermez. Bununla birlikte potansiyel olarak spam veya yasadışı içeriğe sahip web sitelerini engeller.

Uygulama yüklediğinizde zararlı yazılım veya zararlı içerikler için tarama yapar. Hassas bilgileriniz sızdırılmak istendiğinde Sophos sizi uyarır. Virüsten tarayıcısı dosyaları ve klasörleri periyodik olarak taramak için zamanlama yapılmasına imkan tanır. Uygulama virüs veritabanını günlük olarak günceller.

Uygulama ayrıca güvenli Wi-Fi bağlantıları kurmak için kullanılabilecek kullanışlı bir QR kod tarayıcı içerir. İki faktörlü kimlik doğrulama için bir kerelik şifreler üretebilen bir kimlik doğrulayıcı da uygulamanın diğer özelliği olarak karşımıza çıkar.

7. Norton Security ve Antivirus – Play Store’dan İndir

Norton’un bu ücretsiz uygulaması birkaç ay önce AV Testi ile karşılaştırıldığında tüm Android virüslerinin %100’ünü tespit edebildi. Uygulama Norton Mobile Insight tarafından desteklenmektedir. Virüsleri uygulamalar ve dosyalar içinde algılayabilir ardından bunları otomatik olarak kaldırabilir.

Diğer kullanışlı güvenlik özellikleri arasında telefonunuzu bir SMS mesajıyla kilitleme özelliği dikkat çekmektedir.

Uygulama kötü amaçlı web sitelerini engelleyen SafeWeb filtrelemesi gibi ek özelliklere sahip olan 30 günlük bir Norton Mobile Security denemesiyle birlikte gelir.

8. Trend Micro Mobile Security – Play Store’dan İndir

Trend Micro’nun uygulaması yalnızca kötü amaçlı yazılımlar için yeni uygulamaları taramakla kalmaz aynı zamanda yeni yüklenen uygulamaların cihaz yöneticilerinin diğer uygulamalarına erişmesini önler.

Ayrıca profil ayarlarınızda hassas kişisel bilgiler varsa sizi uyaran Facebook için dahili bir gizlilik tarayıcısına sahiptir.

Ücretsiz sürüm premium özelliklerin 7 günlük denemesini içeriyor. Bunlar arasında potansiyel bir virüs tehdidini önceden önlemek için yüklemeden önce uygulamaları tarayabilen bir virüs engelleyici bulunur. Güvenli internet dolaşımı ve ayrıca arama ile mesaj filtreleme için araçlar da vardır.

9. AhnLab V3 Mobile Security – Play Store’dan İndir

Güney Koreli AhnLab’ın bu güvenlik uygulaması bu listedeki diğer kullanıcılar kadar ünlü değildir. Ancak yine de AV-Test’e göre % 99.6) gibi bir sonuç almıştır. Android virüslerini algılama oranları çok yüksek olan bu uygulama eski Android telefonlarda bile iyi bir performans gösterir.

Uygulama anti-malware özelliklerine sahip şekilde 10 günlük deneme sürümüyle birlikte gelir. Bu sebeple uygulamalardaki hassas kişisel bilgilerinizi sızdırma olasılığı varsa sizi hemen uyarır.

Diğer kullanışlı gizlilik özellikler olarak; kişisel fotoğraflar için gizli bir galeri ve tarama geçmişinizi güvenli bir şekilde silmek için bir gizlilik temizleyici vardır. Uygulama hırsızlığa karşı tedbir olarak cihaz kaybolduğunda veya SIM kartın değiştirilmesi durumunda devreye giren bir alarm içerir. Ayrıca cihazınızı uzaktan izleyebilir, kilitleyebilir ve hatta içerisindeki tüm bilgileri silebilirsiniz.

10. Avira Antivirus Security – Play Store’dan İndir

Avira’nın mobil uygulaması indirdiğiniz dosyaları ve telefonunuzun belleğindeki içeriği taramakla kalmaz. Aynı zamanda SD kartınız gibi harici bir depolama alanını da tarayabilir.

Bu uygulamaya entegre halde olan Kimlik Koruması, kişi listenizdeki e-posta adreslerini takip eder. Bir veri ihlalinde bulunup bulunmadığını düzenli olarak denetler.

Premium sürüm ile daha iyi destek dışında kötü niyetli web sitelerinin otomatik olarak engellenmesi ve daha sık yapılan güncellemeler içerir.

Daha detaylı bilgi için bakınız: https://www.antivirus.info.tr/guvenlik-aciklari/57-telefondan-virus-temizleme.html