arama

En İyi Aksiyon Filmleri

07.02.2018 - 05:00 | Sinema

Aksiyon tutkunları için hazırladığımız, en iyi aksiyon filmleri seçeneklerini sizler için bir araya getirdik.

1. John Wick

John Wick filmi 2017 yılının tartışılmaz en iyi aksiyon filmlerinin başında gösterime girerken, diğer yandan beklentileri tam anlamıyla karşılamış olması büyük bir başarıdır. Yeraltı Dünya’sının en ünlü isimlerinden olan kahramanımız artık yaşlandığını düşünüp emekli olmak ister. Ancak bu puslu sokaklardan sadece cesedinin çıkabileceği gerçeğini o da çok iyi bilmektedir.
Mecbur olarak kaldığı yerden devam etmek zorundadır ama başındaki cani ödül avcılarını temizlemek zorundadır. Bunun yanı sıra daha önceden vermiş olduğu bir sözü de yerine getirmek durumundadır. Tüm bunlar gerçekleşirken diğer yandan kendisini korumak zorunda ve bilgi sızdırmadan devam etmek zorundadır. En iyi aksiyon filmleri arasında gösterilmesini sonuna kadar hak ederek, zirveyi temsil etmektedir.


2. Power Rangers

2017 yılında gösterime giren Power Rangers, en iyi aksiyon filmleri sıralamasında 2. sırada yer alıyor. Çocukluğumuz mükemmel zamanlarında her zaman bizimle olan ateş eden robotlar, bu sefer kendilerini beyaz perde de bize göstermektedir. Bütün bunlar gerçekleşirken tüm macera kaldığı yerden devam ediyor ve hız kesmeden serüvenlere dalış yapıyor.
Dört arkadaşın kötülere karşı gösterdikleri amansız mücadele sayesinde kendisinden, daha fazla olan düşmanlarla boğuşmaları aksiyonu en üst seviyeye çıkarmak için yeterli bir neden. Son teknoloji kıyafetler ve sürdürdükleri hayatlarını neticesinde tüm zorluklara göğüs germeyi başarıyorlar. Verilen emek ve çabaların karşılığı olarak en iyi aksiyon filmleri arasına girmeye hak kazanan bir filmle karşılaşmış oluyoruz.


3. Bebek Sürücü

Son yıllarda beyaz perdede gösterilmiş olan birçok filmin üstünde bir prodüksiyon ve maddi olanak sağlanarak en iyi aksiyon filmleri listesinde boy göstermektedir. Çok seri geçen zaman içinde kendini yenilemeye çalışan bir suç örgütünün, arabasını kullanan bir gencin hayatını anlatmaktadır. Tüm kazancını şoförlük yaparak ve gayri meşru işlerle uğraşarak kazanan adam, artık âşık olmuştur ve kendine yeni bir pencereden bakmak ister.
Tüm her şeyi geride bırakıp ileri doğru gitmesi gerektiğini fark ettiğinde, karşısına çıkan sorunların en basit çözümü olarak uzaklaşmak sansa da içinde bulunduğu durum buna müsaade etmeyecektir. Aynı zamanda sevgilisinin ve kendisinin özgürlükleri tamamen kısıtlanmış ve problemler artmaya başlamıştır. En iyi aksiyon filmleri arasında gösterilmesi pek güç olmayan bu filmi kaçırmamanızı tavsiye ederiz.


4. Kingsman Altın Çağ

Kingsman filminin devamı olan Altın Çağ, gösterilmekte olan ilginin tamamını karşılamaktadır. En iyi aksiyon filmleri sıralamasında oldukça rahat yer bulabilecek olan bu film sayesinde keyifli dakikalar geçirmeniz kaçınılmaz olacaktır.
Ekibimiz tüm bilgi ve birikimlerini bir patlamada kaybeder. Düşmanca gerçekleşen bu saldırı neticesinde kendilerinde daha fazla güçlü bir dostları çıka gelir. Takımı zor durumda bırakanlara karşı kurulan birlik için yapılmakta. Aynı zamanda hedeflerine ilerlemek zorunda olmaları birlikten güç doğmasına neden olur. Tüm bunlar gerçekleşirken geçen zaman içinde tüm gerekenler bir araya getirilir ve sürekli olarak kendilerinden fazlasını istemeye devam ederler. Bunlar büyük bir hızla gelişirken en iyi aksiyon filmlerinden birisiyle karşılaşmış olursunuz.


5. Kral Arthur: Kılıç Efsanesi

Kral Arthur filmi daha önceden hayata geçirilmiş olsa da yeni versiyonu son yılların en iyi aksiyon filmleri arasında gösterilmek zorundadır. Ekskalibur kılıcı efsanesiyle bütünleşen görsel şölen, diğer yandan çok büyük bir hükümdarlıkta nelerin yaşanabileceği gerçeğini de bizimle paylaşmış bulunuyor.
Dönemim kralının ansızın bir şekilde öldürülmesi, kardeşinin tahta geçmesine vesile olur. Böylece en küçük prens neler olduğundan habersiz bir şekilde hayatına devam etmektedir. Sürekli olarak kendisinden daha fazlası beklenen prens bir kılıcın ona ait olduğu bilgisini alır ve yola koyulur. Kılıcın farkına varır varmaz hemen yerinden çıkarır ve karşılaşmış olduğu güçler karşında şaşkına döner. Bu gücü kullanıp kullanmamak arasında gidip gelirken, en iyi aksiyon filmlerinden birisi ortaya çıkmış olur.


6. Atomic Blonde

Atomic Blonde filmi en iyi aksiyon filmleri dendiğinde direk olarak karşımıza çıkmak zorundadır. Tüm bunlar gerçekleşirken diğer yandan bir ajan filmi olması daha fazla insanın ilgisini çekmek için yeterli bir nedendir. Bir M16 ajanına yapılan komplo neticesinde adam ölür ve tüm bilgilere el koyulur. Oldukça zor durumda bırakılan ofis bunu çözmek zorunda ve birinin bunu üstlenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda kendisinden daha fazlasının beklendiğinin farkında olan kahramanımız çok büyük bir mücadelenin içinde kalır.
Sorunun çözümü için Berlin’e gider ve karşısına çıkan tüm engelleri aşar. Bu sıra da ara vermeden geçen zamanın peşinde sürüklenirken en iyi aksiyon filmleri sıralamasında en üst basamaklara çıkar.


7. Trespass Against Us

Trespass Against Us filmi yasa dışı suç örgütü niteliğinde bir ailenin içinden sıyrılmaya çalışan bir insanın hikayesinin nasıl en iyi aksiyon filmleri arasına girebileceğini anlatmaktadır. Akıl almaz derece tehlikeli aile üyeleri bulundukları yerlerde oldukça korku ve tedirginlik yaratır. Ancak evin fertlerinden olan oğulları bu durumdan çok rahatsızdır. Aynı zamanda kendisini geliştirmek ister ve üzerine gidilmesinden nefret eden bir adamdır. Tüm bu problemler arasından nasıl kendini kurtaracağını düşünürken bir anda çok daha büyük sorunlarla karşılaşmak zorundadır.
Çok kaliteli bir senaryo üzerine kurulu olan film oyuncuları mükemmel bir performans sergileyerek gösterilen ilginin hakkını vermektedir. Sizde en iyi aksiyon filmlerinden birisini izlemek isterseniz kesinlikle tercih edebilirsiniz.


8. Hızlı ve Öfkeli 8

Hızlı ve öfkeli filmleri tamamen en iyi aksiyon filmleri listesine dahil edilmek zorundadır. İlk gösterimden beri büyük beğeni toplamasından bu yana aynı zamanda kendilerinden beklenin hakkını vermek zorunda olduklarının bilincindeler. Ancak her yeni filmde konu biraz daha değişir ve görsellik katılıyor. Çekilmiş olan son filmde artık arabalar değil, tanklardan uçaklara kadar varan bir yelpaze bizleri bekliyor.
Tüm ekip artık sakin bir yaşam için ellerinden geleni yapsalar da geçmişleri bir türlü yakalarını bırakmaz ve tekrar daha tehlikeli durumlar içinde kalmaya devam ederler. Hızın hiç düşmediği ve öfkenin dinmediği seride belli başlı meselelerin artık çözüme kavuştuğu, en iyi aksiyon filmleri denildiğinde kendisi hissettiren bir film.


9. The Foreigner

Yabancı filminin başrolünde Jackie Chan oynadığına göre direk olarak en iyi aksiyon filmleri projelerinden birisiyle karşılaştığımızı söylemek yanlış olmaz. Kahramanımız ailesi için her türlü fedakarlıktan kaçınmazken, geçmişinin sunmuş olduğu gerçekler ona hep engel olmaktadır ve en sonunda kötü niyetli kişiler tüm sevdiklerini kaçırır.
Direk olarak peşlerine düşen ve kendilerinden kaçmasını engellemek adına sürekli çalışmak zorunda olan Jackie tüm zorluklarla mücadele etmek zorundadır. Ortalama bir dövüş filminden çok daha fazlasını sunan bu aktiviteyi kaçırmayın. Son derece kaliteli bir çalışma olmasının yanı sıra aynı zamanda çok farklı bir deneyim olacaktır. En iyi aksiyon filmleri dalında aday gösterilmiştir ve beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır.


10. İlk Kurşun

Wall Street’te geçmekte olan bu film neticesinde en iyi aksiyon filmleri sıralamasın da kendini belli etmeden duramayacaktır. Tüm bunlar gerçekleşirken büyük paralar kazanmaya başlayan bir bankerin başından geçen olayları anlatmaktadır.
Evli bir adam çocuğu ve eşiyle birlikte daha önce genliğinin geçtiği kasabada kısa bir tatil ayarlar. Bulundukları yerde av yapma fırsatı bulduklarında hemen değerlendirmek isterler. Av sırasında bir anda karşılarına vurulmuş fakat hala hayatta olan tanımadıkları adamla karşılaşır ve evlerine getirirler. Tedavisi yapılır yapılmaz hemen çocuğu kaçırma işine koyulan adam aslında bir hırsızdır ve soygun esansında yaralanmıştır. Tüm bunlar gerçekleşirken para bulmak baba tekrar hırsızlık yapmak zorunda kalır ve en iyi aksiyon filmleri listesine girecek bir film çekilir.