arama

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

21.03.2018 - 06:00 | Haberler, Oyunlar

Teknolojinin sürekli olarak kendini yenilemesi ve geliştirmesi, bilgisayar oyunları sektöründe de yeniliklerin ortaya çıkmasına etken bir sebep olmaktadır. Yeni çıkan oyunların bilgisayar içinde kapladıkları alan, ekran çözünürlüğü bakımından baktığımızda ise bize vermiş olduğu görüntü kalitesi oldukça yüksektir. Bu sebeple eski model bilgisayarlara sahip kişilerin vakit geçirmek için oynayacakları düşük sistem gereksinimli oyunlar listemizi sizler için kapsamlı olarak derledik. Bu oyunları bilgisayarınıza indirerek kasma ve donma sorunu yaşamadan oynayabilirsiniz. Gelin bu oyunları hep beraber inceleyelim…

Euro Truck Simulator 2
Düşük sistemli oyunlar denilince akla ilk olarak simülasyon oyunları gelmektedir. Bilgisayar içerisinde çok fazla yer kaplamaması ve günümüzdeki birçok bilgisayarda HD 4000 üstü ekran kartının da olduğunu varsayarsak rahatlıkla simülasyon oyunları oynanabilir. İşlemci olarak ise İntel Dual Core ve üstü modeller oyunu rahatlıkla çalıştırmaktadır. Bu oyun için işlemci hızı en az 2.4 Ghz olmalıdır. Euro Truck Simülatör oyununda seçmiş olduğunuz bir ülkede size ait olan tır ile yük taşımacılığı yapıyorsunuz. Ayrıca oyun içerisindeki değişik kamera açıları bizlere güzel bir sürüş keyfi veriyor. Bunlara ek olarak oyunda para kazanarak tır modelleri bölümünden kendinize yeni bir tır satın alabilirsiniz.

The Binding Of Isaac
Oyundaki kahramanımız Isaac, kendisini öldürmek isteyen annesinden kaçmaktadır. Oyun tam olarak kaçan kahramanımızın bir evin bodrumuna saklanması ile oradaki olayları bizlere yaşatmaktadır. Oyun en düşük sistem gereksinimlerini karşılayan oyunlardan biridir. Bilgisayarınızda bir ekran kartının bulunması oyunu oynayabilmeniz için yeterli olacaktır. Tabii bunun yanı sıra bilgisayarınızın işlemci hızının 2.5 Ghz ve üstü olması gerekir. Bellek miktarı, yani RAM değeriniz ise en düşük 1 GB olmalıdır. Oyunu internet üzerinden eklenti indirerek daha da zevkli bir hale getirebilirsiniz.

Warhammer 40,000: Space Marine
Son derece aksiyon dolu oyun oynamayı seven kişiler için Warhammer oldukça iyi bir tercih olacaktır. Yüksek FPS çözünürlüğünde bir oyun imkanı sunan Warhammer, düşük sistem gereksinimli oyunlar için fazlasıyla güzel bir tercihtir. Ekran kartı olmayan ya da çok düşük olan bilgisayarlarda bile oynanabilen bu oyun, İntel HD Graphics 4600 ve üstü ekran kartlarında FPS yönünden yüksek derecede akıcılık sağlamaktadır. İşlemci olarak ise çift çekirdek ve üstü yeterlidir. İşlemci hızı en az 2.0 Ghz değerinde olmak üzere bu oyunu rahatlıkla oynayabilmeniz mümkündür. Warhammer oyunu günümüz oyunlarına göre çok eski oyunlardan olarak görülse de oynandığı zaman bizlere aksiyonuyla keyifli bir eğlence ortamı sunmaktadır.

Stardew Valley
Düşük sistem gereksinimli oyunlar arasında çiftçilik üzerine üretilmiş ve kısa sürede birçok kullanıcıya ulaşmış oyun Stardew Valley’i sizlere tanıtalım. Oyunda öncelikle tohum satın alarak kendi çiftliğinizi kurabilirsiniz. Oyun içerisinde kılıç satın alarak mağara bölümlerinde bu kılıçları kullanabilirsiniz. Ayrıca çiftliğiniz için çiftlik hayvanları da satın alabilmeniz imkanlar dahilinde. Bu hayvanlar da oyun içerisindeki yemek sorununun çözülmesine yardımcı oluyor. Herhangi Stardew Valley oyunu en az 2.0 Ghz işlemci hızında güzel bir oyun performansı sunmaktadır. Bellek miktarı ise 2 GB olarak minimum şekilde ayarlanmıştır. Ekran kartına baktığımız zaman ise Shader 3 kullanan herhangi bir ekran kartı sizlerin bu oyunu oynayabilmesi için yeterli düzeyde olacaktır.

Mount & Blade: Warband
Savaş ve strateji denilince akla ilk gelen oldukça keyifli bir oyundur. Sistem gereksinimleri yönünden bilgisayara çok fazla bir yükü olmayan Mount & Blade, çıktığı günden bu yana pek çok kişinin savaş oyunları kategorisindeki tercihlerinden birisi olmuştur. En düşük şekilde İntel Pentium 4 işlemcisi ile çalışan oyun, işlemci seviyesi yükseldiği zaman görüntü kalitesi ve hız bakımından sizlere daha keyifli bir oyun imkanı sunacaktır. 64 MB Ram olan bir 3D ekran kartının bilgisayarınızda bulunuyor olması yeterlidir. Bellek olarak oldukça düşük seviyede, 512 MB RAM kapasitesi istenmektedir. Oyunun internet üzerinde pek çok yaması mevcuttur. Sizler de bu yamaları indirerek oyununuza renk katabilirsiniz.

Sleeping Dogs
Bu oyunu oynayan kişi kendisini açık dünyada kaybolmuş ve derinlere girmiş şekilde bulabilir. Bambaşka bir aksiyon ve heyecan dolu bir GTA oyununu andıran Sleeping Dogs, en düşük sistem gereksinimleri bilgisayarın vazgeçilmez bir oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bellek olarak en düşük 2 GB değerinde bir RAM kartının bilgisayarınızda takılı olması gereklidir. Ekran kartına gelecek olursak İntel’in Graphics HD 2500 serisi ve üstü bir karta sahip olmanız yeterlidir. İşlemci hızı en az 2.4 Ghz olmakla beraber, işlemcisi minimum olarak İntel Core 2 çift çekirdekli olmalıdır. Tüm bu bahsettiğimiz sistem gereksinimlerini bilgisayarınız karşılıyorsa sizler de şimdiden hemen açık dünyada kendinize bir yer edinmeye başlayın.