arama

Apple Kimlere 190 TL Ödeyecek?

22.05.2018 - 19:16 | Haberler, iOS

Apple’ın yeni dönemde bazı kullanıcılara 190 TL ödeme yapacak olduğu ortaya çıktı. Apple’ın kullanıcılara sunacak olduğu 190 TL ücret  sadece daha önceden ücretli olarak batarya değişimi yapan kullanıcıları kapsayacak. Apple Türkiye bünyesinde batarya değişimi yaptıran ve para ödeyen kullanıcıların alacak olduğu bu ücret sayesinde cihazlarının bataryaları otomatik olarak tamamen ücretsiz bir biçimde değiştirilmiş olarak sayılacak.

Apple’ın bu kararı almasının arkasında son dönemde git gide Türkiye’de garanti hizmetlerinin ve müşterilere verdiği değerin sıfırlanması olarak gösterilirken, ABD ve diğer AB üyesi ülkelerde şirketin kullanıcılara daha iyi hizmet sunduğu, Türkiye’de ise garanti koşulları konusunda sıfır cihaz vermek yerine en ağır sorunlarda dahi cihazları tamir etme konusunda adım atarak sabit kullanıcılarının dahi güvenini yitirdiği ifade edilmekte.

Apple Yeni Sorunlar Yaşıyor

Apple, iPhone X modellerinde kullanıcılar bir takım sorunlar yaşarken, bu sorunların arasında en dikkat çekeni ise cihazların şarjlarının aşırı çabuk bitmesi ve batarya yıpranma oranlarının daha henüz cihazı alalı birkaç ay olmasına rağmen kullanıcıların bu konuda sorun yaşamaya başlamış olmaları olarak gösterilmekte.