arama

Apple iPhone X Dünyanın En Çok Satan Telefonu Oldu

10.06.2018 - 12:45 | Haberler, iOS, Mobil

Akıllı telefon dünyasında bugün açıklanan son rakamlar Apple’ın iPhone X model cihazının dünyanın en fazla satan akıllı telefonu olduğunu açıkladı. 2018 yılının ilk çeyreğinde 12. 7 milyon satış oranı ile dünya rekorunu kıran iPhone X modelinin yüksek fiyatına rağmen bu kadar fazla tercih ediliyor olmasının arkasında yatan sebebin cihazın oldukça şık tasarımı, son model bir cihaz olması ve Apple markasının verdiği güven şeklinde sıralandı.

Akıllı telefonların satış oranlarında yine ikinci sırada 2018 ilk çeyreğinde iPhone 8 modelinin satış rekoru kırdığı açıklandı. iPhone 8 modelinin 8.5 milyon adet ile rekor kırdığı açıklandı. Apple’ın cihaz satış oranlarını resmi olarak açıklamadığı bilinirken, cihazın satış oranlarının artması sonucunda Apple markasının kazançlarının da fazlası ile arttığı bilinmekte.

Apple Rekor Kırdı

iPhone X ve iPhone 8 modelinin satış rekorları kırması ve dünyanın en pahalı akıllı telefonu olan iPhone X modelinin satış rekorlarının en fazla ABD’de olduğu, hemen ardından Asya ve Avrupa ülkelerinde olduğu tahmin edildi. Güney Kore ve Çin ile Japonya, Singapur’da cihazın satış oranlarının fazla olduğu basına yansımakta.