arama

Apple iOS 12 Güncellemesi Betası Nedir?

19.06.2018 - 12:54 | Mobil, Nedir?

Apple iOS 12 beta sürüm güncellemesi yeni güncelleme aldı. Güncellemeler ile birlikte daha fazla kullanıcının istek ve taleplerine yanıt verebilen Apple’ın bu adımı ile birlikte kullanıcılar cihazlarından tam performans alamayacak olsalar bile yeni iOS işletim güncellemesini deneyebilecek. Kullanıcıların Apple iOS 12 sistemini denemesi için beta üyeliğe sahip olmaları ve bu üyeliği almak için belirli miktarda geliştirici üyeliği parası ödemek zorunda oldukları bilinmekte.

Apple iOS 12 güncellemesi nedir? Sorusu ise bu aşamada yeni güncellemelerden farksız olan bir sürüm güncellemesinin beraberinde gelmesi ve Apple’ın asıl işletim sistemi güncellemesinin iOS 12 güncellemesi olmadığı sürekli olarak yeni sürümlerin gelecek olduğu yönünde.

Tek Sürümle Kalmayacak

Apple iOS 12 işletim sistemini tek sürüm olarak bırakmayacak ve kullanıcılara en yüksek performansı sunacak. iOS 12.2 ve diğer ek güncellemeler Eylül ayından itibaren uygulamaya alınacak ve kullanıcılar istedikleri vakit bu güncellemeleri cihazlarına yükleyebilecekler. Güncelleme beta sürümü henüz deneme aşamasında olduğu için normal cihaz kullanıcıları güncellemeye erişemez ve cihazlarına yükleyemezler. Yüklemeleri de Apple yönetimince önerilmemektedir.