arama

api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Çözümü

25.10.2018 - 15:28 | Nasıl Yapılır?, Windows

The program can’t start because api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.

Eğer yukarıdaki gibi bir api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası alıyorsanız, bilgisayarınızdaki C++ kütüphanesi api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasını içermiyor demektir. Bu eksiklik skype, autocad, 3ds max gibi bazı bilgisayar programlarında açılmama sorununa neden olur. Bunu düzeltmenin birkaç basit yolu var.

Çözümler

1- api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasını indirin ve yükleyin.

Aşağıdaki linklerden işletim sisteminize uygun olanı seçip indirin. Arşivden 2 adet dosya çıkacaktır. Sizin için hazırladığımız dll-ocx.exe dosyasını yönetici olarak çalıştırın. Seç butonuna basarak api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasını seçin ve ardından Kayıt Et butonuna tıklayın. Program otomatik olarak dll kaydını tamamlayacaktır. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve msvcp140.dll hatası aldığınız programı yeniden çalıştırmayı deneyin. Sorununuz düzelmiş olmalı.

Icon

api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll 64bit 18.08 KB

Download


Icon

api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll 32bit 18.07 KB

Download


2- Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015

msvcp140.dll dosyasını yüklemenize rağmen sorun hala devam ediyorsa, bilgisayarınızda daha kapsamlı bir eksiklik var demektir. Bunu çözmek için öncelikle Windows tuşu + R ile çalıştır programını açın ve “control appwiz.cpl” komutunu çalıştırın. Programlar arasındaki tüm Microsoft Visual C++ programlarını kaldırın. Ardından aşağıdaki linkten Visual Studio 2015’i indirin ve bilgisayarınıza kurun. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve msvcp140.dll hatası aldığınız programı yeniden çalıştırmayı deneyin. Sorunun düzelmiş olması gerekiyor.

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=48145