arama

Android Whatsapp Bildirim Sorunu Çözümü

24.05.2018 - 05:56 | Android, Nasıl Yapılır?

Android cihazlarda Whatsapp uygulamasında bazı kullanıcılar her daim bildirim sorunu yaşayabilir. Kullanıcıların cihazlarında bildirim sorunu yaşamalarının nedeni hem cihaz kaynaklı olabilir, hem internet kaynaklı bir sorun olabilir. Bu sorunu aşmak adına yapılması gereken Whatsapp uygulamasının bildirim sorununun neden dolayı olduğunu bilmek ve sorunun çözümü için ne yapılması gerektiğini bilmeniz yeterli olacaktır.

Eğer Whatsapp uygulamasında yeni bildirim sorunu yaşamaya başladıysanız bu durumda cihazınızda bir problem olmadığı anlamına gelmez. Cihazda bir takım problemler olabilir. Önce yapılması gereken Whatsapp uygulamasını kapatmak ve telefonu kapatarak yeniden başlatmak olmalıdır. Eğer bu adımları yaptıktan sonra sorun devam ediyor ise burada devreye cihazın uygulamalar menüsünden Whatsapp’ı bularak silmek ve yeniden yüklemek daha sonrasında uygulamayı kurduktan sonra bildirimlere izin vermek sorunun çözülmesini sağlayan bir adım olacaktır.

Sorun Hala Çözülmediyse…

Whatsapp bildirim sorunu bu adımları yapmanıza rağmen hala çözülmediyse yapılması gereken işlem cihazınızda gelen güncelleme olup olmadığını ve cihazın ekran kapalı iken Wifi bağlantısının açık kalıp kalmadığı ile ilgili ayarları bir kontrol etmek işinize yarayabilir. Tam sorunu elbette uzaktan destek ile çözmek mümkün değildir.