arama

Akıllı Telefon Kapandı Açılmıyor

14.06.2018 - 11:18 | Android, iOS, Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların kapanmasının ardından açılmaması durumuna sık rastlanır. Cihazın bu durumu zaman zaman yapmasına rağmen bazen bu durum sık tekrar eder hale gelebilir ve bu durumda cihazda bir sorun olduğunun işaretini siz son kullanıcıya belli eder. Cihazda kendiliğinden kapanma sorunu var ise ve cihaz kapandıktan sonra tekrar açılmıyor ise bu durumda panik yapmayınız. Cihazın güç tuşuna hiç bırakmadan 1 dakika boyunca basılı tuttuktan sonra 1 dakika bırakarak bekleyiniz.

Bunun hemen ardından cihazın güç tuşuna bir 10 saniye kadar basılı tutunuz ve bekleyiniz. Cihaz tekrar kendiliğinden açılacaktır. Eğer bu sorun devam ediyor ve cihaz hala açılmıyor ise bu durumda cihazın ses kısma veya ses açma tuşuna basarak cihazın tekrar açılmasını sağlayabilirsiniz.

Telefon Neden Kapanır?

Eğer akıllı telefonunuz son indirdiğiniz uygulamadan veya son güncellenen uygulamadan sonra bu şekilde sorunlar çıkarmaya başladı ise o uygulama veya oyunu cihazınızdan silerek cihazı test etmeye çalışınız. Cihazda zaman zaman çakışma sorunları yaşanabilecek olması dolayısı ile çok nadiren bu tür sorunlar olabilir, ama cihazda bu sorunlar sık boy gösteriyor ise cihazı sıfırlamak sorunun kesin çözümü olabilir.