arama

2019 Suzuki Jimmy Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor?

24.10.2018 - 14:07 | Haberler, Otomobil

Yakın bir tarihte 4. jenerasyonuyla karşımıza çıkan 2019 model Suzuki Jimmy, ülkemizdeki bekleyenleri mutlu edecek bir süre sonra karşınıza çıkacak.

Geçtiğimiz ay yapılan tanıtımıyla kullanıcılara sunulan Suzuki Jimmy 2019, eklenen donanım ve yapılan güzel değişikliklerle hedef kitlesi tarafından beğenildi. Modelin 3 jenerasyondur en çok sevilen özelliklerini modern bir çizgi ve sert bir bakışla tek noktada toplayan model meraklılarını şimdiden sıraya dizdi.

2019 Suzuki Jimmy Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor?

Tanıtımın öncesinde sızdırılan fotoğraflardan sonra firmanın seri üretime geçtiği ile ilgili bir izlenim oluştu, yapılan resmi duyurularla beraber bunun biraz doğru olduğunu görüyoruz. Global pazardaki gibi ülkemizde de ciddi bir kitlesi olan Jimmy’nin yeni jenerasyonu için, önümüzdeki sene eylül ayından itibaren geri sayım başlayacak. Firmanın Türkiye tarafından gelen açıklamalarda bu senenin son çeyreğinde modelin satışa çıkacağı söylendi.

2019 Suzuki Jimmy Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor?

Sonbaharda yollarda

2019 model Suzuki Jimmy kübik tasarımına uygulanan güncellemeler güçlü arazi kabileyetlerine ve sağlamlığına vurgu yapıyor. Dik konumlandırılmıi A sütunları ve yatay konuma alınan motor kaputu, şoförün yol hakimiyetini ve görüş alanını çoğaltıyor, yan camların çizgileri de görüş alanına olumlu yönde katkı sağlıyor ve aracın içine ferahlık katıyor. Aracın sembolikleşen ön ızgarası ve yuvarlak farları tarafından çevrelenmiş.

2019 Suzuki Jimmy Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor?

Yenilenmiş kokpit bölümünün işlevsellik ve sadelik üzerine kurulduğunu görebiliyoruz. Modeli seven kişilerin yeni kokpiti beğeneceklerini düşünüyoruz. Bluetooth desteği bulunan multimedya sistemini de bünyesinde barındıran araç, bagaj kısmında önceki modele göre 53 litrelik bir artış sergiliyor. Yani toplamda 377 litrelik bir bagaj hacmi söz konusu. Temizlemesi son derece kolay plastik ile kaplanmış olan arka koltuk sırt yüzeyleri ve bagajın yan duvarlarıyla fonksiyonellik üst seviyeye çıkartılmış. Suzuki’nin geliştirdiği “Suzuki Safety Support” adlı kaza önceyici sistem de araçta yer alıyor. Duruma göre işitsel ve görsel uyarılar veren sistem son çare olarak otomatik fren yapabiliyor. Sürücü yorgunluk uyarısı, şerit takibi, yokuş kalkış desteği, trafik işareti tanımlama, acil durum fren işareti gibi teknolojik yeniliklerde aracın özellikleri arasında bulunuyor.

2019 Suzuki Jimmy Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor?

2019 Suzuki Jimmy ile ilgili gelişmeleri araç ülkemizde satışa sunulduğunda sizlere aktarıyor olacağız.