arama

100.000 Steam Hesabı Kapatıldı!

23.10.2018 - 09:44 | Haberler, Oyunlar

100.000 Steam Hesabı Kapatıldı!

Valve’nin sahip olduğu Steam ihlal ve hile konusunda sert tutumunu devam ettiriyor. Steam hesabı kapatılan kişilerin sayısı artıyor. Geçtiğimiz gün kapatılan hesap sayısının 50 bini geçtiği açıklandı.

Valve, geçtiğimiz yılın Steam Yaz İndirimleri etkinliğinin ardından hileye yönelen Steam kullanıcılar hayal kırıklığına uğratıldı. Hile yaptığı için 40 binden fazla kullanıcının hesapları kapatılmıştı. Bu sene ise bu rakam 61 bin seviyesine çıktı.

SteamDB üzerinden paylaşılan rakamlar, yalnızca Pazartesi ve Salı günü kapatılan hesap sayısının Perşembe gününe kadar 27 bine eriştiğini ortaya koydu. Bugün sadece bir hesap kapatılmış gibi dursa da veriler güncellendiğinde bu da artacaktır. SteamDB verilerine baktığımızda bu sene hazirandan beri her ay 100 bini aşkın Steam hesabı kapatıldı.

VAC aracılığı ile yapılan ban sayısının fazla olmasının ana sebebi olarak ise yeni oyuncular ve yeni çevrimiçi çok oyunculu yapımların artışı gösteriliyor. Steam nedir? Steam hesabı nasıl açılır? Bu soruların yanıtlarını bilmeyen kullanıcılarımız için kısa bir bilgi verelim ve haberimizi sonlandırlam.

100.000 Steam Hesabı Kapatıldı!

Steam nedir?

Steam, bilgisayarınızda kullanabileceğiniz oyunların satın alıp, oynayabileceğiniz bir platformdur. Bu kadar öne çıkmasının ve popüler olmasının ana sebebi tüm oyuncuları tek platformda toplamayı başarmış olmasından dolayı oluşan sosyal platform ve zaman zaman yapılan dev indirimler, kutulu versiyonlara göre her daim daha uygun olan fiyatları gösterebiliriz. Steam üzerinden oyun satın alabilmenize ek olarak başka sitelerden daha uygun fiyatlı oyun kodları bulup, bunları Steam üzerinden aktif etmeniz de mümkün oluyor.

Oyun oynamaya ek olarak oyunlarda elde ettiğiniz eşyaları “Steam Market” adındaki sistem üzerinde satışa çıkarabiliyorsunuz. Kendi içerisinde bir ticaret sistemi olan platform, oyuncuların ihtiyacı olan her şeyi sunuyor. Steam hesabı açmak ise sıradan bir siteye üye olmak kadar basit, yalnızca telefon numaranızı da kayıt etmenizi tavsiye ederiz. Ekstra güvenlik için bunu yapmalısınız.